Rok kryzysu, rok szaleństwa, rok przełomu

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II
Ks. Bogdan Bartołd:


Dla mnie najważniejszym wydarzeniem w mijającym roku była beatyfikacja Jana Pawła II. Nie ukrywam, że sam osobiście bardzo na nią czekałem i modliliśmy się o nią ze studentami. W katedrze mam pod opieką młodzież już troszkę starszą, i widzę, że jest ona otwarta i chce nieść „Europie bez wartości”, właśnie wartości, o których mówił Jan Paweł II, czyli prawdę, miłość, sprawiedliwość i umiłowanie Boga.

To był trudny rok. Widzę to u swoich parafian i innych osób, które spotykam. Niestety, kryzys materialny, a także duchowy daje o sobie znać. Jesteśmy społeczeństwem zatomizowanym i rozbitym, któremu brakuje takiego przewodnika, jakim był Jan Paweł II. To nie ulega wątpliwości. Widząc, co się dzieje, jakie są niepokoje, wspominając tę beatyfikację Ojca Świętego i zaangażowanych w nią ludzi, jako kapłan patrzę w przyszłość z zaufaniem, że rząd nad światem sprawuje jednak Bóg. On pragnie dla człowieka szczęścia, i choć człowiek się gubi, to Bóg szuka go i wyciąga do niego swoje dłonie.
Not. Jarosław Wróblewski

MAŁŻEŃSTWA HOMOSEKSUALNE, NARKOTYKI, ODCHODZENIE OD WARTOSCI KATOLICKICH
Tomasz Adamek mistrz bokserskiW ubiegłym roku wśród polityków zabrakło jedności. Zabrakło dialogu i porozumienia. Jeśli politycy będą potrafili się dogadać i wspólnie działać, to Polskę czeka lepszy los. Czytam w internecie, że ceny idą w górę, że wszystko drożeje. Gdyby panowała zgoda, coś takiego nie miałoby miejsca. Politycy działaliby wspólnie na rzecz polepszenia bytu mieszkańców Polski. Życzę im tej jedności.
Jednocześnie uważam, że do zgody dążą tylko ci politycy, którzy mają w sercu Boga i wartości chrześcijańskie. Jeśli kierunkują swoje działania na Boga, będą dążyć do ogólnego dobra.

Sam jestem katolikiem, zawsze będę bronił wiary, prawa do życia dzieci nienarodzonych i osób starszych, małżeństw heteroseksualnych....
[pozostało do przeczytania 90% tekstu]
Dostęp do artykułów: