29 czerwca 2011

O tym, że wśród biegłych roi się od psychiatrów najmniej ambitnych i dyspozycyjnych, pisałem w „Gazecie Polskiej” wiele razy przed laty, gdy zajmowałem się sprawami interwencyjnymi. Biegli dostawali wówczas za ekspertyzy psie pieniądze. Niezależnie, czy pisali ją na kolanie w godzinę, czy musieli czytać tysiące stron. Prawo powołania biegłego miały sąd i prokurator, ale nie obrona. Oznaczało to, że liczba spraw, jakie dostanie biegły, zależała od woli sędziów oraz prokuratorów. W efekcie, jak oceniał dr med. Jerzy Pobocha, szef sekcji psychiatrii sądowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, coś koło 10 proc. (!) osadzonych w psychiatrykach nigdy nie powinno tam trafić. Czy w takim środowisku trudno znaleźć dyspozycyjnego frajera z tytułem naukowym przed nazwiskiem? Odpowiedź oczywista. Ale w przypadku pojawienia się newsa „Kaczyński-świr” kompletnie nieprzetłumaczalna na język odbiorcy mediów. Pisowcy ześwirowali tak bardzo, że podważają opinie profesorów – taki będzie news.

Przysłał mi e-maila Mariusz Walter. Chciał, żebym dał mu na flaszkę – 19,90. Pewnie słyszał, że jeśli akurat mam, to dorzucam czasem na piwo znajomym z dzielnicy, których szanuję, a akurat nie mają. Ale facet, który ma siana jak lodu, a ode mnie na flaszkę chce?! Walter podpisał się w e-mailu jako platforma „n” i obiecał, że jak mu dam 19,90, to będę mógł sobie pooglądać Kwaśniewską w TVN Style. I jeszcze posłuchać salonowego rechociku dzieci nadzianych komuchów w „Szkle kontaktowym” w TVN24. Walter, chłopie, jak cię lubię, to słuchanie synków Bolesława Sianeckiego, Bruno Miecugowa czy Macieja Zimińskiego jednak mi podaruj. A jeśli z twoimi interesami naprawdę tak cienko, to mogę ci dorzucić, ale 14 zł. „Sokół” z Hybryd twierdzi, że po tyle chodzi „Żołądkowa” w hurcie. Więcej nie dostaniesz, weź się chłopie do jakiejś uczciwej roboty.

Rada dla PR-owców koncernu ITI. Myślę, że hasłem zachęcającym do zakupu telewizji „n” powinien być fragment utworu raperów z zespołu „...
[pozostało do przeczytania 54% tekstu]
Dostęp do artykułów: