15 czerwca 2011


Patrzę na zapowiedź imprezy pt. „Noc Pragi”. W klubie o nazwie „Skład Butelek” zachwalają „muzyczny mix czesko-ukraińsko-rosyjsko-bałkańsko-cygański”. Zaraz, a występ Moniki Olejnik, najwybitniejszej w czasach PRL specjalistki od butelek po winie krajowym i zagranicznym to gdzie? Ocyganiona i wymiksowana została? Nawet muzycy rosyjscy się o nią nie upomnieli? Wstyd!
> „Musimy zbudować obywatelski kordon sanitarny wokół PiS” – ogłosiła Joanna Kluzik-Rostkowska. Brawo! Na próbę proponuję kordon sanitarny wokół jednego sanitariatu. Jak Kluzica zbierze wszystkich swoich kolegów wraz z rodzinami, to może się uda. A jak nie, to może chociaż wokół jakiegoś toy-toya?

Ledwie Kluzica odeszła z PJN, a już Penis Jest Najważniejszy odnotował wzrost poparcia do 3,9 proc. Jak odejdzie jeszcze Paweł Kowal, zbliżą się do progu wyborczego. Nie ma to jak charyzmatyczni liderzy.

Czytam na WP, że znani sportowcy będą startować w wyborach. Z Platformy – były piłkarz Andrzej Iwan, co zilustrowano zdjęciem Komorowskiego z byłym piłkarzem... Tomaszem Iwanem. W sumie wszystko jedno. Jak ktoś nazywa się Iwan, to z definicji musi trzymać z Komoruskim.

Obok dali zdjęcie byłego judoki (a obecnie największej porażki w polskim MMA) Pawła Nastuli, z solidnie obitą gębą. Tłukli go tak długo, aż zgodził się kandydować?

Poseł Paweł Olszewski o platformowej nasiadówce w Gdańsku: „Jest to najważniejsze wydarzenie polityczne w demokratycznej Polsce po 1989 r.”. Jasne, wstąpienie do NATO, UE oraz pielgrzymki Jana Pawła II to przy przemówieniu Joanny Margaret Clinton-Kluzik-Rostkowskiej mały pryszcz.

Warto odnotować, że nad delegatami uczestniczącymi w najważniejszym wydarzeniu w historii demokracji unosił się duch „Nikosia”. Odbywała się ona bowiem w Ergo Arena. Patron tytularny hali to grupa Ergo Hestia. Założycielem firmy ubezpieczeniowej Hestia (zanim stała się ona częścią grupy Ergo) był niejaki Wojciech Kurowski, pseudonim „...
[pozostało do przeczytania 48% tekstu]
Dostęp do artykułów: