PL 2020

W Warszawie rozpoczął się Miesiąc Kina Rosyjskiego. Frekwencję zapewniły wycieczki szkolne.

W Gdańsku odsłonięto pomnik z okazji 11. rocznicy pobytu na Westerplatte premiera Putina (projekt za darmo dostarczyła Moskwa). Wszyscy pracownicy państwowych zakładów przeznaczyli na ten szczytny cel jedną dniówkę.

W Szczecinie zainaugurowała działalność filia Muzeum Wypędzonych w Berlinie. Polska młodzież może teraz bez przeszkód dowiedzieć się, jakich zbrodni dopuścili się ich dziadkowie, dokonując wysiedleń prawdziwych gospodarzy Ziem Zachodnich i Północnych. W Lublinie Rada Miasta zamieniła patrona ulicy Henryka Sienkiewicza na Janusza Palikota. Koszty wymiany tablic pokrył sam zainteresowany.

W Bydgoszczy skazano dwóch kleryków seminarium duchownego za propagandę antypaństwową.

Od nowego sezonu piłkarskiego 2020/2021 kibice wraz z zakupem biletów otrzymują bezpłatny informator-poradnik, jakie hasła i w jakich sytuacjach należy skandować na meczach piłkarskich.

Redakcja „Playboya” zamieściła przeprosiny za krytykę PO sprzed 10 laty Marcina Mellera, byłego redaktora naczelnego. Obok zamieszczono sesję zdjęciową z Janiną Paradowską.

Umowę gazową z Rosją przedłużono do 2099 r. Polski dług z tego tytułu będzie spłacony eksponatami z Wawelu i Zamku Królewskiego w Warszawie.

Na granicy Polski i Białorusi Straż Graniczna zatrzymała mieszkańców Mińska, usiłujących nielegalnie wwieźć do Polski powielacze, farbę drukarską oraz książki dla nielegalnej opozycji.

Grzegorz Schetyna, skłócony od lat z Donaldem Tuskiem, nadal ukrywa się w Borach Tucholskich. Wojewoda łódzki zamknął trzy stadiony czwartoligowe, gdyż nieznani sprawcy wypuścili na płytę boiska koziołki bardzo podobne do Koziołka Matołka.
* * *
Budzik pieklił się na nocnej szafce. Obudziłem się zlany potem.
[pozostało do przeczytania -4% tekstu]
Dostęp do artykułów: