Donald „Zwalniam cię” Trump

Generator obelg to najnowsze dziecko amerykańskiego „Timesa”. Ma w sobie coś z Cyganki, która „zawsze prawdę powie”. Z małym „ale” – Cyganka rozróżnia płeć. Kiedy wpisałam swoje imię i nacisnęłam guzik „obelga”, wyskoczyło: „Olga, jesteś nudnym facetem”. Tak teoretycznie (według redakcji „Timesa”) mógłby mnie obrazić Donald Trump, gdyby miał okazję.

Wpisuję w generatorze „Lucjan”. Wirtualny Trump reaguje natychmiast. Lucjan nie jest nudziarzem, jest „liberalnym clownem”. I tak się można bawić bez końca. Z żadnym innym kandydatem republikanów nie ma tyle zamieszania co z Donaldem Trumpem. Media oszalały na punkcie tlenionego miliardera zaczesanego na pożyczkę. Trump to najprawdziwszy, żywy generator obelg i skandali, ten wirtualny nie jest absolutnie w stanie dotrzymać mu kroku.
Pomysł z generatorem powstał z myślą o tych, których „Donald Trump jeszcze nie zdążył obrazić”. W takich słowach promuje to zmyślne urządzenie amerykański magazyn. Internet ma swoje sposoby na rozładowanie politycznego napięcia lub przewrotnego skomentowania wpadek polityków. W Polsce rekordy popularności biła kilka lat temu gra w „Niemcy mnie biją” z animowanym Janem Marią Rokitą w samolocie. Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair w grach komputerowych przeważnie tańczy, dość konwulsyjnie zresztą, Barack Obama boksuje się z Hillary Clinton, walczy z najeźdźcami z kosmosu, a Angela Merkel ratuje Grecję – ta gra jest zresztą najnudniejsza. Same wykresy i krzywe plus głowa Merkel w tle. 
Z Trumpem jest inaczej. Krezus rynku nieruchomości nie tylko jest bohaterem prześmiewczych gier w Sieci, lecz ma nawet swoją grę planszową „Trump the Game”. Za niecałe 30 dolarów można, przesuwając pionki po planszy, zdobyć fortunę, wykosić konkurencję i zwolnić kilku niepokornych podwładnych, wypowiadając przy tym słynne trumpowe: „You’re fired!” (zwalniam cię). Dziesięć lat temu w USA wystartowano też ze sprzedażą 32-calowej lalki Trumpa, i to mówiącej. Jak...
[pozostało do przeczytania 42% tekstu]
Dostęp do artykułów: