PO za 3,69 złotych

Oszuści via  telefon komórkowy obiecują talizmany, jeśli w określonym czasie wyśle się SMS, oszuści polityczni obiecują różne cuda na kiju, jeśli zagłosuje się na partię władzy w określony dzień

Ryba psuje się od głowy. To jasne. Obywatele patrzą na władzę i – nierzadko – przejmują jej zwyczaje. W Polsce trwa w tej chwili nachalny mobbing SMS-owy. Właścicielom telefonów komórkowych wciska się kit albo raczej PO – Puste Obietnice, pod warunkiem że wyślą  jednego SMA-a, np. za 3,69 zł. Przypomina to, powtarzającą się co parę lat, akcję nękania mieszkańców Rzeczypospolitej przez PO ‒ Platformę Obywatelską: oddaj na nas głos, a my ci to i tamto. 
Partia PO robiła to niegdyś bardziej finezyjnie, teraz naciąga wyborców na chama, „na żywca”, robi już istny rympał, jedzie po bandzie, bajeczki o inwestorze z Kataru to, doprawdy, na tym tle szczyt bajery. PO jak Pazerni Oszuści wyłudzający SMS-y czy wręcz szantażujący – o czym za chwilę ‒  ludzi, żeby wysłali SMS-a, są jak władza, bo chcą nas zrobić „w bambuko”, ale robią to, zdaje się, z większą fantazją: „To IMIĘ przecina drogę TWOJEGO życia w aż trzech miejscach! To ZNAK! Przetnie je teraz po raz trzeci, jak się dowiesz, to zostanie już na zawsze! Odp KTO na... (tu: numer tel. ‒ dop. R.Cz.) / 3,69 zł”. To taki właśnie SMS od naciągaczy. Pisownia oryginalna. Owi naciągacze kryminalni bardziej wszak intrygują i zaprzątają wyobraźnię, bo naciągacze polityczni od razu wykładają, o jakie imię chodzi: kiedyś Donek, teraz Ewka. 
„Przyjmij imienny TALIZMAN PIENIĘŻNY. Pobierz go za 3,69 przed 23.00 i noś przy sobie! Od jutra majątek, koniec DŁUGÓW! Nie dziękuj! Odp JUŻ na … (tu numer – dop. R. Cz.)” ‒ oszuści via telefon komórkowy obiecują talizmany, jeśli w określonym czasie wyśle się SMS, oszuści polityczni obiecują różne cuda na kiju, jeśli zagłosuje się na partię władzy w określony dzień. I jedni, i drudzy są po tych samych pieniądzach. 
I jedne, i drugie przechery odnajdują się w...
[pozostało do przeczytania 47% tekstu]
Dostęp do artykułów: