Zyziu na koniu Hyziu

No i znam wreszcie odpowiedź na pytanie, gdzie wypisuję głupoty, które ukazują się w niniejszej rubryce. Otóż w najbardziej opiniotwórczym polskim tygodniku! Co wybadał w maju Instytut Monitorowania Mediów. Znaczy się, jakoś zdaliśmy egzamin przed niedzielną bitwą o to, czy będziemy niepodległym państwem, czy hybrydą, w której w Pałacu Prezydenckim panoszyć się będą wojskowi sowieciarze, a ukazanie się w „Polityce” wywiadu Ćwielucha z Cieniuchem będzie wydarzeniem rangi państwowej.

Ostatnie dni kampanii to wojna o każdy głos. Wychodzi na to, że jeśli każdy z Czytelników niniejszej rubryki (w tygodniku najbardziej opiniotwórczym!) przekona prywatnie pięciu znajomych, to może to zdecydować o wyniku całych wyborów. Naprawdę, to mogą być takie różnice. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dziewczyna z naszej strony spotka się w niedzielę z chłopakiem, który nie był wcześniej na wyborach. W pysk barana bez mózgu i niech idzie na zawsze do diabła. Won za Don!

Taki tam zestaw filmików, które każdy może odnaleźć na YouTube. Zbigniew Stonoga buszujący po redakcji tygodnika Urbana. Stonoga z Grzegorzem Braunem, nie wykluczają wspólnej politycznej inicjatywy. Braun udziela wywiadu przychylnej mu Kamili Biedrzyckiej-Osicy z „Super Expressu”, dawniej dziennikarki TOK FM i TVN24. Stonoga przemawia na Marszu Niepodległości, w tle Krzysztof Bosak. Stonoga przeprowadza wywiad z Lechem Wałęsą. Sekielski broni Stonogi. Edyta Górniak w musicalu Wiktora Kubiaka, sponsora KLD Donalda Tuska. Górniak ze świty Kwaśniewskiego śpiewająca hymn na Mundialu. Antyszczepionkowa Górniak w telewizji wRealu24, popierającej Konfederację. Jasnowidz Krzysztof Jackowski w wRealu24. Braun na manifestacji księdza Natanka. Żadna z wymienionych postaci nie jest przypadkowa. Ktoś się bawi tymi klockami. Chwilami da się nawet wychwycić, kiedy dobrze się przy tym bawi. A kiedy najlepiej? Bezspornie, gdy „ikona Solidarności” udziela wywiadu Stonodze.

...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: