Jak Trzaskowski szkoli antykapitalistów. Neokomuniści za pieniądze miasta Warszawa

Prowadzona przez komunistę Społeczna Szkoła Antykapitalizmu z noclegami i posiłkami dla aktywistów, warsztaty „Własność prywatna to kradzież”, promocja tez, że w Polsce „hitlerowskich kolaborantów określa się narodowymi bohaterami, a bohaterów antyfaszystowskich – pachołkami Moskwy”. To wszystko odbywa się za pieniądze mieszkańców stolicy w samorządowej instytucji kultury miasta Warszawy.
 
Za rządów Rafała Trzaskowskiego na pieniądze z miejskiej kasy mogą liczyć nie tylko organizacje LGBT czy opisywana w „GP” Fundacja ReFForm, którą kierują właściciele sieci sex shopów dla sadomasochistycznych gejów-fetyszystów. Niemal 2 mln zł warta jest umowa, jaką pod koniec grudnia 2019 roku podpisał warszawski ratusz ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego „Pro Humanum”. Prezesem stowarzyszenia jest Jolanta Lange, która jako Jolanta Gontarczyk była tajną współpracowniczką komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, inwigilującą m.in. zmarłego w dziwnych okolicznościach ks. Franciszka Blachnickiego. Ale Trzaskowski jest też hojny dla komunistów i skrajnej lewicy nowego pokolenia. Tylko w ciągu jednego roku (2019) na funkcjonowanie Biennale Warszawa stołeczny ratusz przeznaczył... ponad 3,6 mln zł.
 
Szkoła antykapitalizmu z komunistą
Biennale Warszawa to samorządowa instytucja kultury stolicy, finansowana z budżetu miasta. W swoistym manifeście programowym Biennale jej szef Paweł Wodziński pisze: „Prawicowa polityka, używająca populistycznych haseł, dryfująca w stronę autorytaryzmu, narzucająca ultrakonserwatywne rozwiązania prawne w sferze światopoglądowej i napędzająca konflikty tożsamościowe jest ważnym, ale nie jedynym czynnikiem, który został wzięty przez nas pod uwagę przy tworzeniu programu nowej instytucji”.
Co proponuje warszawiakom instytucja, utrzymywana za ich ciężko zarobione pieniądze? Jedną z głównych inicjatyw Biennale Warszawa jest Społeczna Szkoła Antykapitalizmu, którą...
[pozostało do przeczytania 70% tekstu]
Dostęp do artykułów: