Lider TSA: Paru gostków z Trójki zrobiło kiedyś przeciwko mnie kampanię

Jakiś światek ma decydować, co puszczać, a czego nie w radiu? O tym powinni decydować fani, słuchacze, a nie grupka ludzi – oburza się rockandrollowiec i kompozytor Andrzej Nowak, lider i założyciel zespołów Złe Psy i TSA. Rozmawia Grzegorz Wszołek

Trwa skandal wokół „Listy Przebojów Trójki” i piosenki Kazika. Odchodzą kolejne gwiazdy radia, nadal trwa spór o to, czy „Twój ból jest lepszy niż mój” wygrał notowanie, czy też został wywindowany celowo na szczyt. Czy spotkał się Pan w swojej karierze z podobnymi praktykami?
Szczerze mówiąc, nie chciałbym zabierać na ten temat głosu… Nie wiem niczego na 100 proc. w sprawie takich przekrętów. A jeśli nie mam pewności w jakiejś sprawie, to wolę się powstrzymać od wygłaszania stanowczych opinii.

Dobrze, ale sprawa list przebojów wykracza jednak poza Trójkę. Oto znana wokalistka Dorota „Doda” Rabczewska ujawnia fanom, że tak naprawdę biznes kręci się pod stołem. Wytwórnie dwoją się i troją, żeby dana piosenka stała się hitem w rozgłośniach. Doda postawiła taką tezę: „Od lat jesteśmy cenzurowani za pomocą tak zwanych »badań« w stacjach komercyjnych. Wszyscy wiemy, jak to wygląda i jaka to jest je*a ściema, więc może w końcu szanowne rozgłośnie ustalą jawny cennik: ile za »piosenkę tygodnia«, »miesiąca« itp. – zamiast zamiatać »gifty« pod stołem, a wy, menadżerowie nie będziecie musieli zmagać się z hipokryzją”. 
Ależ mnie Pan podpuszcza! Nie ukrywam – Dodę bardzo lubię. Całym sercem jestem z nią, to dziewucha po przejściach, ale każdy gwiazdor zmaga się z „odpałami” – tak to się dzieje na całym świecie. Afery trzeba wybaczać, jeśli ich nie masz na koncie, wtedy nie jesteś gwiazdą. Z tego co wiem, dali jej ostro popalić w naszej pieprzonej branży. Dziewczyna ma prawo zabrać głos w sprawie Trójki, a może szerzej – rynku muzycznego. Coś najwyraźniej wie o patologicznej sytuacji.

Nie należę do namiętnych słuchaczy stacji...
[pozostało do przeczytania 57% tekstu]
Dostęp do artykułów: