Mord przez zazdrość. Zabójca bez spadku 

Jarosław S. przyznał się do zabójstwa żony. Sąd skazał go także za gwałt i wysłał do więzienia na kilkanaście lat. Niedawno zapadło kolejne orzeczenie. Mordercy zablokowano możliwość przejęcia spadku po swojej ofierze. 

W środku nocy 21 grudnia 2016 roku w komendzie policji w Brzegu (Opolskie) pojawił się zdenerwowany mężczyzna. Podszedł do oficera dyżurnego, aby przekazać szokującą informację. „Zabiłem żonę” – miał stwierdzić. Oczywiście natychmiast go wylegitymowano. Okazał się nim 51-letni Jarosław S., mieszkaniec Brzegu. Choć emocje brały górę, to podawał kluczowe informacje. Zdradził, gdzie są zwłoki. Policjanci pojechali pod podany adres – na osiedle przy ulicy Westerplatte. Po wejściu do mieszkania opowieść Jarosława S. została potwierdzona. Znaleziono ciało jego żony Anety S. Nie żyła od kilku godzin.

Zabezpieczono miejsce zbrodni, zebrano ślady, od początku też stało się jasne, że w tej sprawie nie będzie naocznych świadków. Nikogo bowiem – poza sprawcą i ofiarą – nie było w kluczowym czasie w mieszkaniu. Dlatego informacje o przebiegu tragedii mógł przekazać śledczym jedynie Jarosław S. Następnie były one weryfikowane przez ekspertów. Biegli przeprowadzający sekcję zwłok Anety S. ustalili przyczynę zgonu – ponad wszelką wątpliwość została uduszona. Odkryto również, że krótko przed śmiercią odbyła stosunek seksualny. Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności dramatu, ale również jego przyczyny, prowadziła Prokuratura Rejonowa w Brzegu. Jarosław S. przebywał w areszcie, doprowadzany na przesłuchania nie zaprzeczał, że jest sprawcą zbrodni. Potwierdził, że tamtego wieczora w złości zaatakował i udusił żonę. Opisał, jak to zrobił. Jedną ręką zasłonił usta i nos, a drugą zacisnął na szyi (początkowo przyznał się też do gwałtu – później wycofał ten fragment wyjaśnienia). Dlaczego zabił? Na pozór małżeństwo S. uchodziło za zgodne, bez poważniejszych problemów, z ustabilizowaną sytuacją finansową. Ale osoby bliżej znające...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: