Bandyta i łagodny sąd. Zemsta za zeznania

Tomasz K. zaplanował zbrodnię. Dwa dni po wyjściu z aresztu założył koszulkę z napisem „Śmierć konfidentom” i odnalazł Artura S., do którego miał pretensje za zeznania złożone na policji. Bez litości skatował ofiarę. Artur S. nie przeżył. Oprawca nie wyraził skruchy, a mimo to sąd wydał bulwersujący wyrok.

Policjanci z Kielc zostali wezwani na interwencję 3 lutego 2018 roku na osiedle Słoneczne Wzgórze. W jednym z mieszkań przy ulicy Orzeszkowej miało bowiem dojść do zbrodni, a służby powiadomił… jej sprawca. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, w korytarzu bloku natknęli się na pijanego, agresywnego mężczyznę, który trzymał w ręku toporek. Z relacji lokalnych mediów wynika, że zażądał od policjantów wylegitymowania się i dopiero po potwierdzeniu, że są stróżami prawa, odrzucił niebezpieczne narzędzie. Wtedy błyskawicznie go obezwładnili. Mogli też wejść do mieszkania, w którym rzekomo leżały zwłoki. Informacja okazała się prawdziwa. Policjanci znaleźli ciało Artura S., właściciela lokalu. Już wstępne oględziny wykazywały, że został on brutalnie pobity, miał liczne obrażenia głowy. Oprawca używał nie tylko pięści, musiał zadawać ciosy również jakimś ciężkim przedmiotem. Sprawcą skatowania ofiary okazał się mężczyzna z korytarza, 33-letni Tomasz K. Bandyta trafił za kratki. Zatrzymano również uczestników alkoholowej libacji, w trakcie której doszło do tragedii. Wszyscy byli kompletnie pijani, dopiero po wytrzeźwieniu mogli zostać przesłuchani. Wprawdzie ich stan spowodował, że w relacjach pojawiły się nieścisłości, ale ostatecznie ustalono przebieg dramatu.

W przeszłości Tomasz K. popełniał rozmaite przestępstwa, miał dość bogatą kartotekę. Na początku lutego zeszłego roku wyszedł na wolność, ale nie miał zamiaru zmienić dotychczasowego stylu życia. Wręcz przeciwnie. Jeszcze podczas pobytu w celi zaplanował popełnienie zbrodni. Zamierzał odegrać się na Arturze S., który miał złożyć zeznania w sprawie dotyczącej handlu...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: