Druga kadencja: dobrobyt zbudowany na wartościach

Polski model państwa dobrobytu możemy budować tylko na naszych wartościach. I żeby on się ziścił, potrzebna jest dobra sytuacja gospodarcza, ale również na przykład demograficzna, co się wiąże z obroną rodziny, która jest dziś obiektem ataków. Są więc kwestie, które mobilizują i które wymagają mobilizacji – mówi Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawia Wojciech Mucha

Jesteśmy w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin często się tu pojawiają?
Kierownictwo Zjednoczonej Prawicy jest ze sobą w regularnym kontakcie.

Pytam, bo podobno mieli stawiać warunki i żądać dodatkowych ministerstw dla swoich ludzi, a Zbigniew Ziobro ponoć chciał nawet teki wicepremiera.
Tak, a ja słyszałem plotki, że miało tu nawet dochodzić do pyskówek i trzaskania drzwiami [śmiech]. Kwestię wicepremiera zdementował Patryk Jaki, nie sądzę, żebyśmy mieli do czynienia z jakąś szczególnie bezwzględną walką negocjacyjną. To naturalne, że po wyborach każdy ma przemyślenia lub oczekiwania. Taka jest polityka.

Patryk Jaki zdementował, ale mówi jednocześnie, że „najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński”. Skąd taka niechęć środowiska Ziobry do pana premiera Morawieckiego?
Prezes Jarosław Kaczyński jest architektem i twórcą Zjednoczonej Prawicy, bez którego nie byłoby naszych wyborczych sukcesów. Jak sam mówi, odpowiada mu obecna rola.

Politycy Porozumienia i Solidarnej Polski w internecie chwalą się, że „bez pieniędzy i dotacji” wprowadzili do Sejmu tylu a tylu posłów. To sygnał dla kierownictwa PiS: mamy szable i nie zawahamy się ich użyć.
Musimy zawsze pamiętać, że to właśnie wyborcy są najważniejsi. Myślę, że w zdecydowanej większości głosowali na listę komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jako taką. A faktycznie mam wrażenie, że powyborczy...
[pozostało do przeczytania 82% tekstu]
Dostęp do artykułów: