Pierwsza galaktyczna kryminalistka?

NASA wszczęła dochodzenie w związku z podejrzeniem popełnienia pierwszego w historii przestępstwa w kosmosie, a konkretnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Anne McClain, zdeklarowana homoseksualna astronautka, miała włamać się na konto swojej byłej żony, używając do tego komputera zainstalowanego na pokładzie ISS.

Jesteśmy świadkami otwierania zupełnie nowego rozdziału w dziedzinie kryminologii. Niebawem w prawie karnym powinny pojawiać się nowe pojęcia, które będą kodyfikowały przestępstwa popełnione nie tylko na Ziemi.

Amerykańska Agencja Kosmiczna poinformowała, że rozpoczęła śledztwo w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) przez jedną ze swoich astronautek. Anne McClain została oskarżona o to, że na początku 2019 roku, używając komputera zainstalowanego na ISS, włamała się na konto swojej byłej żony Summer Worden. Konflikt rozpoczął się, gdy partnerka McClain zauważyła, że ta zna szczegóły dotyczące jej wydatków. Worden, która niegdyś pracowała jako oficer wywiadu Sił Powietrznych, poprosiła swój bank o sprawdzenie lokalizacji komputerów, które niedawno logowały się na jej konto.

Śledztwo wykazało, że jeden z komputerów, który uzyskał dostęp do jej finansów, został zarejestrowany w NASA.

Rodzice Summer Worden stwierdzili, że McClain włamała się na konto w ramach „wysoce skalkulowanej i zmanipulowanej kampanii”, mającej na celu uzyskanie opieki nad synem wychowywanym przez homoseksualną parę, który urodził się rok przed ich ślubem. Co ciekawe, dziecko urodziła jeszcze inna kobieta. McClain, która stacjonowała na pokładzie ISS od grudnia 2018 do czerwca 2019 roku, przyznała się do posiadania haseł do elektronicznej bankowości, ale zaprzeczyła, jakoby popełniła przestępstwo. Swoje działanie tłumaczyła tym, że martwiła się, czy jej była partnerka ma wystarczającą ilość funduszy na opłacenie rachunków i wychowywanie syna.

Jeśli...
[pozostało do przeczytania 11% tekstu]
Dostęp do artykułów: