Pijany i naćpany bandyta. Zabił przez plotki. Zazdrość też

Miłosz Cz. całą noc imprezował z kumplami. Nie brakowało wódki i amfetaminy. Nagle pijany i odurzony uroił sobie, że musi dać nauczkę Amadeuszowi K., bo ten rzekomo źle o nim mówił. Poza tym spotykał się z jego dawną dziewczyną. Zasadzkę przygotował przed domem chłopaka. Ciosy nożem były śmiertelne.

Amadeusz K. miał zaledwie 23 lata. Na co dzień mieszkał w Opolu. Swego czasu trenował piłkę ręczną w miejscowej Gwardii, z drużyną młodzików zdobył nawet medal mistrzostw Polski, ale wielkiej kariery nie zrobił. Po rozbracie z profesjonalnym sportem prowadził spokojne, normalne życie. Znalazł stałą posadę, nadal mieszkał u rodziców w kamienicy przy ulicy Armii Krajowej. Tamtego dnia, czyli 18 kwietnia 2018 roku, wyszedł wcześnie rano (tuż po godzinie piątej) do pracy. I wtedy rozegrał się dramat... Ledwo zamknął za sobą drzwi, pozostali domownicy usłyszeli hałas dobiegający z korytarza. Postanowili sprawdzić, co się dzieje. I znaleźli ciężko rannego, zakrwawionego Amadeusza leżącego na podłodze. Na ratunek nie było szans – chłopak zmarł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy lub sprawców bestialskiej zbrodni. Bardzo szybko trafili na właściwy trop. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech młodych mężczyzn, niemalże rówieśników zamordowanego. Za kratki trafili Miłosz Cz., Jacek G. i Bartłomiej W. Z przesłuchaniem trzeba było jednak poczekać, aż wytrzeźwieją.

Podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Opolu wyjaśniano okoliczności mordu i motywy działania podejrzanych, a także rolę każdego z nich. Konieczne było precyzyjne ustalenie, kto zadał nożem śmiertelne ciosy. Szybko odkryto, jak doszło do tragedii.

Trzech kolegów zorganizowało spotkanie, które zamieniło się w libację trwającą całą noc. Pili alkohol, odurzali się narkotykami. Ćpali amfetaminę. W trakcie imprezy zaczęli rozmawiać o Amadeuszu K. Znali go doskonale. Jeden z nich nawet z nim pracował. W pewnej chwili...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: