Political fiction 3. Rok 2023, czyli „zdrowie prezesa”

Przyspieszone o kilka miesięcy wybory w 2023 roku spowodowały swoisty rekord w historii najnowszej: Prawda i Siła wygrała je po raz trzeci z rzędu. Skomplikowała się za to sytuacja w Unii Europejskiej. Francja po przekroczeniu długu sięgającego 150 proc. PKB została zawieszona w prawach członka UE.  Populistyczny rząd żółtych kamizelek demonstracyjnie opuścił strefę euro. Razem z Włochami utworzył ligę romańską krajów, które nie chcą żadnych ograniczeń w zadłużaniu swoich państw.

W Rosji, po długich i ciężkich chorobach, Władimir Wsadow pożegnał na cmentarzu po raz kolejny szefów wywiadu, FSB, GRU i sztabu armii. Nowo ustanowieni kierownicy tych instytucji na wszelki wypadek prezentują w mediach swoją tężyznę i dowody na długowieczność ich przodków.

Wsadow razem z niemieckim kanclerzem z AfD wystosował kolejny protest przeciwko łamaniu praw unijnych w Polsce. Była to reakcja na zakończenie przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego trwającego prawie trzy lata strajku okupacyjnego w siedzibie jej urzędu, wywołanego ostatecznym osiągnięciem wieku emerytalnego. Wieziona na wózku przez Kapitana Iwulskiego, pojechała na konferencję przeciw przemocy wobec sędziów, organizowaną dzięki pomocy rządu Korei Północnej.

Sytuacja opozycji w Polsce nie wyglądała różowo. Grzegorz Brzytwa po rozbiciu Partii Samodzielnych Lobbystów i Niedorżnietej.pl przejął niemal jednoosobowe kierownictwo nad wszystkimi, którzy chcieli przeciwstawić się rządzącym. Pozostałe partie opozycyjne nie przekroczyły progu wyborczego. W tej sytuacji postanowił zwołać naradę wszystkich demokratów wspierających europejskie wartości. Gościny tradycyjnie udzieliła ambasada Niemiec. Początkowo tematem spotkania miał być protest przeciwko przyjmowaniu przez rząd w Warszawie emigrujących z Zachodniej Europy do Polski bankierów, przemysłowców, inżynierów i lekarzy. Pozbawiało to muzułmańskie społeczeństwa Francji i Niemiec fachowej obsługi i świadczeń niezbędnych...
[pozostało do przeczytania 53% tekstu]
Dostęp do artykułów: