O zwycięstwo małych ojczyzn. Przed wyborami samorządowymi

Zwarcie szyków. Tak można określić w dwóch słowach IV Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”, który odbył się w Sulejowie w dniach 7–9 września. To była kolejna okazja, aby porozmawiać o sprawach najważniejszych dla Polski, a także o wizji, organizacji i przyszłości środowiska.
 
Po kilku zjazdach w Spale kluby „Gazety Polskiej” wróciły do Sulejowa, do gościnnego ośrodka wczasowego Dresso, gdzie chyba najczęściej odbywały się dotychczasowe spotkania klubowiczów. 
Z czytelnikami mediów Strefy Wolnego Słowa spotkali się dziennikarze Strefy Wolnego Słowa, m.in. Tomasz Sakiewicz, Katarzyna Gójska, Ryszard Kapuściński, Dorota Kania, Michał Rachoń, Jacek Liziniewicz i autor tego artykułu. Nie zabrakło również wątków politycznych. – Przede wszystkim chcemy jednak stworzyć miejsce wymiany doświadczeń i rozmów na temat istotnych problemów naszego środowiska. To ważne, bo za sześć tygodni odbywają się wybory samorządowe – mówił jeszcze przed zjazdem Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”.
Do klubowiczów w specjalnym liście zwrócił się prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. „Chciałbym Wam, jak również wszystkim Członkom Klubów »Gazety Polskiej«, Czytelnikom Tygodnika i Gazety, Sympatykom Prawa i Sprawiedliwości i obozu Zjednoczonej Prawicy, ale nade wszystko Polsce, życzyć, by dobra zmiana odniosła sukces także na poziomie samorządowym – w województwach, miastach, powiatach i gminach. Innymi słowy: byśmy mogli 11 Listopada świętować ten najszczególniejszy w tegorocznym kalendarzu patriotycznym dzień w poczuciu, że nasze małe ojczyzny, a wraz z nimi i ta duża, zwyciężyły” – napisał Jarosław Kaczyński. 

Kluby przyjęły specjalną uchwałę, która dotyczyła kryzysu na rynku prasy: „Kryzys na rynku prasy przybrał rozmiary krytyczne. Jest to efekt fatalnej prywatyzacji »Ruchu« i zaniechań wielu instytucji państwowych. Przerażające jest to, że pojawiają się działania celowe na szkodę takich wydawnictw...
[pozostało do przeczytania 49% tekstu]
Dostęp do artykułów: