Cicho wszędzie

Dlaczego typek, który był tylko sekretarzem Kolegium ds. Służb Specjalnych został mianowany ministrem spraw wewnętrznych i w dodatku, na podstawie specjalnego rozporządzenia Tuska, nadzorcą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,  Agencji Wywiadu,  Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i  Centralnego Biura Antykorupcyjnego? Bo gdy Paweł Graś mówił o rządach PiS, że tworzy „państwo Stasi”, to kłamał, a teraz to się naprawdę robi. Z inwigilacją obywateli Tusk robi to samo, co z fotoradarami – przed objęciem władzy narzekał, że PiS nie buduje dróg, tylko stawia radary, a tylko w bieżącym roku ich liczba ma wzrosnąć o 400 proc.

A podsłuchy wobec przeciwników politycznych? Nie ma wątpliwości, że Cichocki znosił Tuskowi wszystko, co tajne policje potrafią się wywiedzieć o opozycji. W ubiegłym roku Platforma pobiła własny i europejski rekord inwigilacji i wygrała wybory, więc teraz, gdy notowania spadają, Cichocki musi się postarać, żeby jego agenci jeszcze bardziej pobili wszystkie poprzednie rekordy. Żeby Tusk był zadowolony, musi być podobnie jak u Niemców – wreszcie ma tu być prawdziwe NRD!

W 2006 r. Tusk z całym zakłamaniem biadał: „Platforma jest bardzo krytyczna wobec polityków PiS za to, że oni w miejsce wolności wybierają kontrolę, w miejsce spontanicznej działalności ludzi wybierają nadzór urzędniczy i państwowy”. A swoje prawo do demonstracji ulicznych tak tłumaczył: „Dlaczego pokojowa manifestacja ma być działaniem niedemokratycznym, wykraczającym poza arsenał tradycyjnych zachowań publicznych partii? To, co mnie niepokoi, to uznanie przez rządzących, że każdy objaw niesubordynacji wobec nich musi być karany. (…) Platforma organizuje manifestację, która nie jest manifestacją poparcia dla rządu. Odpowiedzią jest zorganizowanie kontrmanifestacji w tym samym mieście, tego samego dnia”. („Wprost”, nr. 41) Tusk z Cichockim skończyli z tym skandalem! Teraz władza organizuje kontrmanifestację w tym samym czasie i w tym samym...
[pozostało do przeczytania 31% tekstu]
Dostęp do artykułów: