Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szpital VIP dla ludzi władzy

FOT. ADOBE STOCK
FOT. ADOBE STOCK
Dodano: 23/06/2026 - Nr 26 z 24 czerwca 2026

Lekarz bez specjalizacji zarobił w rok 1,6 mln zł, a w stołecznym szpitalu funkcjonował cały system szybkiego przyjmowania i badania wybranych pacjentów. Wybranych z partyjnego klucza. Wcześniej senator RP zorganizował sobie w publicznym szpitalu zabieg dla swojego syna. Jeszcze wcześniej działacz partyjny porwał karetkę, by wyświadczyć przysługę koleżance z partii. Jak to jest możliwe? – pytają zwykli obywatele. Pytają także lekarze i eksperci. Nie ma jednej odpowiedzi, ale szereg z nich składa się na przekaz: obecna władza nie zrobiła nic, by wyeliminować patologie systemu. Nic, by ten system naprawić, nic, by za te patologie karać. Wreszcie nie zrobiła nic, bo sama z tych patologii korzystała.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dostawał informacje o tym, co dzieje się w Szpitalu Południowym, bo alarmował go o tym – już latem ubiegłego roku – lekarz, ordynator chirurgii, pracujący w tej placówce, który dwa miesiące po zgłoszeniu tych nieprawidłowości otrzymał

     
7%
pozostało do przeczytania: 93%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów oraz lektora na gazetapolska.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas [email protected]

W tym numerze