Paczki dla premiera

Informacje o trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znaleźli się premier Donald Tusk i jego żona Małgorzata, szybko dotarły do środowisk Polonii skupionej w klubach „GP” na całym świecie. Informacje te publicznie ujawnił premier, stwierdzając, że musi korzystać z pomocy finansowej swoich partyjnych kolegów, zrzucających się na zakup sukienek dla małżonki i ubrań dla niego samego. Nadwerężająca kieszenie członków Platformy Obywatelskiej akcja wynika z ”konieczności godnego reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej” (jak stwierdził szef rządu).
 
W odruchu serca z pomocą humanitarną dla premiera i jego małżonki szybko ruszyły kluby „GP” w Europie, obu Amerykach i Polsce. Zaczęto zbierać dary – garnitury i sukienki. Nie zapomniano o cygarach, których palenie jest nieodzownym atrybutem członkostwa w rządzie i kręgach zbliżonych do partii rządzącej.
 
Szlachetną akcję humanitarną zapoczątkowały kluby „GP” w Berlinie i Berlinie Brandenburgii; szybko dołączyły kluby z Hamburga, Hanoweru, Essen oraz innych niemieckich miast. Mecenas Stefan Hambura również dołożył się do paczek wysyłanych dla Donalda Tuska.
 
„Kluby nie mogły pozostać bierne i obojętne. Uważamy, że każdy, kto może, powinien wspierać premiera w tych ciężkich czasach” – mówi Anna Mansfeld-Śląski z klubu „GP” Berlin II.
 
Dlatego namawiamy członków klubów do włączenia się do akcji pomocy i wysyłanie paczek z odzieżą na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: 00-583 Warszawa, Al. Ujazdowskie 1/3, z dopiskiem: „Wsparcie dla Pana Premiera”.
 
Mamy nadzieję, że adresat nie będzie miał z tego powodu jakichś problemów z fiskusem.
 
Ponad 500 osób przyszło do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu na  spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem, zorganizowane przez wrocławski klub „GP”. Podczas spotkania padło mnóstwo pytań dotyczących bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

 
Można było kupić książkę red....
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: