Bojkot kontra bojkot bojkotu. Opozycja chce wygrać wybory metodą Sama Maxwella

Małgorzata Kidawa-Błońska wezwała do bojkotu wyborów, ale nie wycofała swojej kandydatury. Bojkot bojkotu ogłosiły PSL i Lewica. Z kolei znajomi Szymona Hołowni przedstawili sondaż, z którego wynika, że wygra on wybory. Odpowiedź na to, czy wierzy w to sam Hołownia, Polacy otrzymali, gdy zapowiedział on, że nawet gdy wygra, zażąda unieważnienia wyborów. Tego chaosu nie mógł znieść Roman Giertych, który przedstawił wspólny plan dla opozycji – unieważnić wybory, jeśli wygra Duda, a nie unieważniać, jeżeli przegra. A my dotarliśmy do sensacyjnych informacji, że kandydaci opozycji mają wspólnego PR-owca. Nazywa się on Sam Maxwell.

Kim jest Sam Maxwell? Absolutnym hitem kwarantanny! Nawet jeśli nie zapamiętali Państwo jego nazwiska, to z pewnością wielu z Was widziało jego wyczyn. Otóż ów bokser, mistrz Europy, postanowił zdalnie uczyć fanów, jak prawidłowo zadawać ciosy. Podczas jednego z uderzeń w worek treningowy sam się znokautował, podbijając sobie oko. Można odnieść wrażenie, że w sztabach opozycyjnych kandydatów wyczyn Maxwella oglądano z wielkim zachwytem i podobne zachowania zalecono samym kandydatom.

Kosiniak-Kamysz, czyli warto być nieprzyzwoitym
29 marca Małgorzata Kidawa-Błońska napisała histerycznie na Facebooku: „Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii (…). Nie wyobrażam sobie, jak można prosić ludzi o zaufanie i jednocześnie namawiać ich, aby ryzykowali swoim życiem i zdrowiem (…), apeluję do wszystkich wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku (…), wzywam pozostałych kandydatów, aby postąpili właściwie. Czas na jasną deklarację. Dziś wszyscy zdajemy test na odpowiedzialność i przyzwoitość”.
Efekt histerycznego apelu kandydatki, której poparcie sondażowe dramatycznie spada, był do przewidzenia – zyskujący jej kosztem Władysław Kosiniak-Kamysz postanowił zachować się „nieodpowiedzialnie i...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: