Potrzebujący mogą liczyć na kluby „GP”

Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy się zjednoczyć, że pomimo zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, nie zapominamy o bliźnich.

Członkowie klubów „GP” nie ustają w udzielaniu pomocy ludziom samotnym lub tym, którzy ze względów finansowych nie radzą sobie z sytuacją, w jakiej się znaleźli podczas ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Duża część klubowiczów doskonale pamięta lata pierwszej Solidarności i widzą, że empatia, z jaką Polacy odnoszą się do siebie w dzisiejszych trudnych czasach, przypomina im te wspaniałe miesiące, kiedy ludzie wspierali się nawzajem w każdej sytuacji. Pamiętają bezinteresowną pomoc niesioną sąsiadowi czy obcemu człowiekowi na ulicy. Pamiętają, jak ludzie uśmiechali się do siebie i z życzliwością ze sobą rozmawiali. Wtedy to było tak naturalne jak oddychanie. Dzisiaj jest podobnie. Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy się zjednoczyć, że pomimo zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, nie zapominamy o bliźnich. Wśród tych, którzy starają się pomóc, są jak zawsze członkowie klubów „GP”.
Trwa akcja pomocy potrzebującym prowadzona przez klub „GP” Dzierżoniów II. Dzięki inicjatywie przewodniczącego klubu Janusza Manieckiego oraz wielkiemu sercu pani Iwony Bilińskiej – prezes zarządu w firmie Galwanizer sp. z o.o. w Dzierżoniowie – udało się dostarczyć dzierżoniowskim ratownikom medycznym 150 szt. kombinezonów ochronnych. Kazimierz M. Janeczko tak opisuje akcję pomocy: „Dziś, w tak trudnym czasie, to sprzęt niezbędny dla ludzi, którzy każdego dnia niosą pomoc potrzebującym w naszym powiecie. Pani prezes Bilińska w imieniu firmy zadeklarowała pomoc naszym służbom medycznym, a spółka Galwanizer zamówiła i sfinansowała zakup tych kombinezonów w kwocie blisko 6 tys. zł. To wsparcie na pewno skuteczniej zabezpieczy naszych medycznych ratowników. 
Dodać wypada, że wczoraj wicewojewoda dolnośląski, a jednocześnie nasz klubowy kolega Jarosław Kresa dostarczył dzierżoniowskim...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: