Sztuczna inteligencja w kuchniach i salonach. Domowe sprzęty, które nam odpowiedzą

Lodówki, które analizują, jakie produkty kupiliśmy i które potrawy można z nich przygotować, mikrofalówki reagujące na nasz głos, a także kompaktowe maszyny do hodowli ekologicznych warzyw – m.in. te urządzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Inteligentne AGD bez wątpienia odmienią nasze domy i mieszkania.

Od 7 do 10 stycznia Las Vegas ponownie zamieniło się w światową stolicę nowych technologii, a to za sprawą słynnych targów Consumer Electronics Show (CES). W tym roku odbyła się 53. edycja tego prestiżowego wydarzenia, a zaprezentowane na niej futurystyczne projekty z różnych branż będą miały duży spływ na nasze codzienne funkcjonowanie.
W poprzednim numerze „GP” przedstawiliśmy państwu najciekawsze pomysły z dziedziny motoryzacji zaprezentowane na CES 2020 – chodzi o autonomiczny samochód firmy Sony i jeżdżący miejski fotel zaprojektowany przez SEGWAY. Teraz natomiast bierzemy pod lupę kilka ciekawych propozycji artykułów gospodarstwa domowego nowej generacji.
Jako pierwsze na warsztat idą inteligentne lodówki. Marki Samsung i LG w Las Vegas pochwaliły się urządzeniami, w których zainstalowano specjalne kamerki analizujące żywność, którą do nich wkładamy. Sztuczna inteligencja będzie przetwarzała dane i sugerowała nam, jakie potrawy możemy przygotować z dostępnych produktów. Jednak to nie wszystko, gdyż lodówka będzie nas informowała również o tym, które artykuły się kończą. Oba modele lodówek wyposażone zostały też w wielkie wyświetlacze dotykowe, które mogą wyświetlać różne multimedia.

Kolejnym zaskakującym projektem była inteligentna mikrofalówka firmy Toshiba. Z użyciem kompatybilnego inteligentnego głośnika, m.in. takiego jak Amazon Echo, można wydawać jej polecenia głosowe do uruchamiania, przerywania i zatrzymywania podgrzewania albo do określania czasu grzania.

Trzecim bardzo interesującym projektem jest maszyna do...
[pozostało do przeczytania 10% tekstu]
Dostęp do artykułów: