Niezwykłe świąteczne rekordy. Przed pierwszą gwiazdką

Jakiej wielkości jest największa choinka na świecie? Gdzie spotkamy największe grupy najbliższych współpracowników Świętego Mikołaja – elfów? Ile rekordów pobiły świąteczne hity amerykańskiej wokalistki Mariah Carey i brytyjskiego zespołu Wham? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo poniżej.

W tym tygodniu postanowiliśmy przyjrzeć się najbardziej zwariowanym rekordom, które padły przy okazji przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.
Po pierwsze, choinka. Jest ona podstawowym elementem dekoracji każdego wnętrza w grudniu. Sztuczna czy żywa – to nieistotne, najważniejsze, żeby była kolorowa. Największa „choinka” na świecie rozbłysła w Ijsselstein w Holandii. Na kształt świątecznego drzewka zaaranżowany został 360-metrowy maszt transmisyjny Gerbrandytoren. W tym roku choinka została skonstruowana ze 120 lampek z technologią LED. Z kolei najdroższe drzewko bożonarodzeniowe ustawiono w Maladze w Hiszpanii. Ma 3,5 metra wysokości i warte jest blisko 12 mln euro. Zostało udekorowane diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami znanych firm jubilerskich.
Po drugie, pomocnicy Świętego Mikołaja. Czy wiedzą Państwo, że najwięcej elfów spotkamy nie w Laponii, lecz w… Tajlandii? W 2014 roku 1762 dzieci z Bangkoku jednocześnie przebrało się w zielone kubraczki, charakterystyczne dla współpracowników Mikołaja. Na miejscu pojawił się również sędzia Guinnessa, który osobiście wręczył małym rekordzistom certyfikat potwierdzający ten rekordowy sukces. W tym miejscu warto zaznaczyć, że rekord osób przebranych za anioły należy do mieszkańców Kalisza i został pobity podczas ubiegłorocznej Wigilii na Rynku Głównym miasta. Na skrzydlatych przybyszów ucharakteryzowało się jednoczenie 923 osoby.
Po trzecie, świąteczne hity. Chyba nie ma osoby na świecie, która przynajmniej raz nie słyszała przeboju „Last Christmas” lub „All I want for Christmas is you”. Utwór Mariah Carey to najczęściej ściągana przez internautów piosenka świąteczna...
[pozostało do przeczytania 11% tekstu]
Dostęp do artykułów: