Atak więźnia na strażnika. Morderca chciał (znowu) zabić!

W więzieniu we Wronkach Wojciech S. odsiadywał wyrok za zabójstwo kobiety. Podczas pobytu za kratami zaatakował strażnika. Użył kawałka drutu, który chciał wbić w szyję oddziałowego. Do zbrodni doszło krótko po awanturze o zbyt małą porcję... obiadu!

Zakład Karny we Wronkach (Wielkopolska) to więzienie typu zamkniętego, do którego trafiają sprawcy najpoważniejszych przestępstw, wśród nich nie brakuje morderców i brutalnych gangsterów, są także recydywiści z nikłą szansą na sukces resocjalizacji. Dlatego służba strażników za tym murem nie należy do łatwych ani bezpiecznych. Na własnej skórze doświadczył tego oddziałowy Dawid H., zraniony przez agresywnego osadzonego.

Wojciech S. to kryminalista wielokrotnie karany za rozmaite przestępstwa. Także te przeciwko życiu i zdrowiu. W grudniu 2014 roku w brutalny sposób zamordował swoją konkubinę. Do zbrodni doszło w Kętrzynie (Warmińsko-Mazurskie), a proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, do którego prokuratura skierowała akt oskarżenia. „Działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Katarzyny G.-M., zadał jej nożem dziewięć uderzeń, w tym dwa ciosy w klatkę piersiową” – podkreślono. Morderca trafił m.in. w serce. Za zabójstwo Wojciech S. został skazany na 25 lat więzienia, a w wyniku apelacji w wyroku zastrzeżono, że o warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać dopiero po odsiedzeniu co najmniej dwudziestu lat. Bandyta odbywał karę pozbawienia wolności w celi więziennej we Wronkach. Osoby postronne nie miały pojęcia, jak się tam zachowuje, czy może się zmienił... Ale jeśli ktoś wierzył w przemianę zatwardziałego recydywisty, był w wielkim błędzie.

Pod koniec zeszłego roku Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła kolejne śledztwo przeciwko Wojciechowi S. Dotyczyło ono wydarzeń, do których doszło w listopadzie 2016 roku na więziennym korytarzu. „Z nieustalonej przyczyny zaatakował konwojującego go funkcjonariusza. Trzymając w...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: