Rozśpiewana 99. rocznica „Cudu nad Wisłą”. „NAM TWIERDZĄ BĘDZIE KAŻDY PRÓG”

„Bij bolszewika”, „Bitwa warszawska”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Podziemna armia powraca”, „Biały krzyż” oraz „Warszawskie dzieci” – to tylko część słynnych patriotycznych utworów, które można było usłyszeć w ubiegły czwartek podczas festynu „Nam twierdzą będzie każdy próg”, zorganizowanego w warszawskim Teatrze Palladium z okazji 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Podobnie jak w poprzednich latach, Polacy tłumnie przybyli 15 sierpnia do Warszawy, aby wspólnie świętować 99. rocznicę jednego z największych zwycięstw w historii naszego kraju – „Cudu nad Wisłą”. W tym roku o aurę nie trzeba było się martwić, gdyż wydarzenie zostało zorganizowane w stołecznym Teatrze Palladium. Koncert rozpoczął się o godzinie 18, a zgromadzonych na miejscu gości oraz widzów Telewizji Republika, którzy na żywo podziwiali cały występ, powitał redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

– Spotykamy się w różnych miejscach, najczęściej na placu Teatralnym, czasami tutaj, czasem gdzieś indziej, żeby uczcić to wielkie wydarzenie. Tym wielkim wydarzeniem jest polska niepodległość, to, żeśmy Polskę obronili, nasi przodkowie, nasi dziadowie, w tym mój dziadek, legionista, w 1920 roku brał udział w wojnie z bolszewikami, ale myślę, że każdy w rodzinie ma kogoś, kto zasłużył się, kto był, kto wspierał, chciał pomóc i pomagał – mówił redaktor Sakiewicz.

Szef „GP” przywołał również niedawne wydarzenia związane m.in. ze wsparciem dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. – Dzisiaj Polska jest, jak napisał kilka dni temu jeden z niemieckich dzienników, krajem cudu gospodarczego. Gdy Europa pogrąża się w kryzysie, my sobie radzimy, ale też widzimy ostatnie wydarzenia – gdy Polacy powiedzieli „nie” lewackiej rewolucji, postawiliśmy się i okazało się, że można – mobilizuje się i znowu mówi „nie”, „dosyć”. To wyszło też poza granice. Episkopaty wielu krajów na świecie, szczególnie Międzymorza...
[pozostało do przeczytania 35% tekstu]
Dostęp do artykułów: