Ekranizacja książki Andrzeja Pilipiuka. Podwójna premiera na Festiwalu Historii Alternatywnej w Zabrzu

Już 7 września o g. 20 w podziemiach zabytkowej Kopalni Guido będzie miała miejsce premiera filmu w reż. Bartosza Paducha pt. „Operacja Ząb Tygrysa”. Scenariusz powstał na podstawie „Podręcznika Historii Alternatywnej”, Andrzeja Pilipiuka.

Film Bartosza Paducha został zrealizowany specjalnie na potrzeby festiwalowe. Jest to pierwsza w Polsce ekranizacja fragmentu książki jednego z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się polskich pisarzy – Andrzeja Pilipiuka.  

„Podręcznik Historii Alternatywnej” będzie miał również swoją premierę podczas zabrzańskiego Festiwalu. Reżyser filmu, Bartosz Paduch jest twórcą wszechstronnym. W środowisku historycznym znany jest ze świetnego fabularyzowanego dokumentu „Pułkownik Dąbek – obrona Gdyni 1939”. Dlatego organizatorzy właśnie jemu powierzyli pracę nad „Operacją Ząb Tygrysa”. Możemy zdradzić, że scenariusz do filmu również wyszedł spod jego ręki, ale niektóre pomysły podsuwał także pisarz Andrzej Pilipiuk. W filmie zobaczyć będzie można fascynujące sceny walki w podziemnej sztolni w Zabrzu. Po raz pierwszy w historii polskiej kinematografii wykorzystano pod ziemią czołg, TKS . Samo wprowadzenie tankietki TKS do kopalnianego chodnika było niezwykle trudnym zadaniem dla całej ekipy filmowej oraz pracowników GUIDO.
REŻYSER: Bartosz Paduch ZDJĘCIA: Maciej Kochajewski
MUZYKA: Dawid Babiżewski
PRODUCENT Stowarzyszenie Pokolenie

PATRONAT MEDIALNY
[pozostało do przeczytania -3% tekstu]
Dostęp do artykułów: