Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Podczas gdy Tomasz Sekielski non stop zbiera na wyborcze filmy, my odwrotnie – rozdajemy nagrody za rozwiązanie krzyżówki! Byłem w ubiegłym tygodniu – dzięki Państwu – pierwszą osobą w redakcji, która dowiedziała się, że numer GP z naklejką o LGBT sprzedał się bardzo dobrze, bo pojawiły się rozwiązania o treści KABEL RABIEJ od bardzo wielu osób, które przysłały je do nas pierwszy raz. Zapewne będą one wśród nagrodzonych, o czym dowiedzą się za tydzień, bo taki jest nasz cykl wydawniczy.

Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem TWÓJ SZWAB. Nagrody główne, czyli płyty Bartłomieja Kurowskiego „Drogi do niepodległości”, otrzymują Magdalena Kozdruń z Lublina i Wacław A. Kolinko z Nidzicy. Nagrody-niespodzianki dostaną pocztą Julianna Miąsek z Warszawy, Ryszard Parowski ze Skarżyska-Kamiennej, Marian Antończyk z Tarnobrzega i Andrzej Rączka z Wilkowic.

Dziś, zgodnie z propozycją wielu z Państwa, krzyżówka o Powstaniu Warszawskim: nazwy zgrupowań, batalionów, dowódców, bohaterów, wiersze i piosenki… Po Państwa propozycjach widać, że wielu z Was żyje powstaniem i ma wiedzę tak dużą, że części propozycji nie umieściłem w krzyżówce, bo mogłyby być zbyt trudne dla ogółu. Nagrodą będzie album „Józef Piłsudski. Służba Ojczyźnie”.

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody.

Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na email krzyzowka@...
[pozostało do przeczytania 3% tekstu]
Dostęp do artykułów: