Sąd „ubogaca” dzieci LGBT. Kontakt z transseksualistą korzystny dla dziecka

„W ten sposób dzieci są uczone tolerancji” – tak Sąd Apelacyjny w Warszawie uzasadnił swoją decyzję o pozostawieniu 5-latki i 3-latka nie przy ojcu, lecz przy matce, która pozostaje na co dzień w bliskich kontaktach z transseksualistą. „Zważywszy na wiek małoletnich, trudno przypuszczać, by problem identyfikacji płciowej przyjaciela ich matki budził ich szczególne zainteresowanie” – ocenił w bulwersującym wyroku sąd.

Czy niezwykle bliska relacja jednego z rodziców z transseksualistą przestała już być dla sędziów orzekających w sprawach opieki nad dziećmi przeszkodą? A może jawny, celebrowany wręcz transseksualizm – makijaż i przebieranie się mężczyzny za kobietę, a przy okazji bycie aktywistą LGBT – zdążył stać się dla polskich sądów okolicznością, która sprzyja rozwojowi i wychowaniu małoletnich dzieci?
Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 28 marca br. tworzy niezwykle groźny precedens.  

Dzieci do Miss Trans
W październiku 2016 roku „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł zatytułowany „Polak potrafi urodzić dziecko. Jest potem matką czy ojcem?”. Można było w nim przeczytać: „Korekta płci to nie jest cudowny sposób na poprawę życia – mówi zdecydowanie Emi Japonka, transpłciowa wrocławianka w męskim ciele. Emi nie przeszła ani prawnej, ani fizycznej korekty płci. Ma żonę i dzieci (»za małe na rozmowy na ten temat«). Jest aktywna w środowisku osób transpłciowych, bierze udział w wyborach Miss Trans, udziela konsultacji, napisała poradnik dla transek”.
Owa „Emi Japonka”, określająca się też jako „Emilia Japońska”, to Kacper K. – wrocławski grafik i projektant z branży e-commerce. „Emilia” od kilku lat jest bliskim przyjacielem Natalii S.-Z., psycholog i seksuolog z Pruszkowa, która w marcu 2018 roku – jako mężatka i matka dwójki paroletnich dzieci – złożyła pozew rozwodowy. Jej mąż Kamil Z. podpisał porozumienie rodzicielskie, według którego 5-letnia córeczka i 3-letni synek miały...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: