Cztery rosyjskie miny na drodze do Fort Trump. Bocian czarny, muflony i leżenie plackiem przed Żydami

„Ekolodzy” biją na alarm, że przez Fort Trump wycięte zostaną drzewa. Starzy generałowie powtarzają śpiewkę o niepotrzebnym drażnieniu Rosji. Otwarty Dialog, którego rosyjskie związki wychodzą na jaw, stara się obalić rząd, który chce bliskiej współpracy z Amerykanami. Nowi moczarowcy straszą, że z pomocą Ameryki będą nas łupić Żydzi. Gdy Kreml traci wpływy w Polsce, uruchamia swoje narzędzia wpływu, od opłacanej agentury po naiwnych pożytecznych idiotów.

W maju 2018 roku rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział o ewentualnym powstaniu Fort Trump: „Ekspansjonistyczne działania prowadzą oczywiście do kontrdziałań ze strony rosyjskiej”.

Pan Łukasz z Powidza o amerykańskiej szarańczy
Pieskow nie rzucał słów na wiatr i te kontrdziałania pojawiły się wkrótce w polskojęzycznych mediach. „USA rozprawią się z chronionymi lasami w Polsce – brakuje miejsca na bazę” – tak w październiku ubiegłego roku ostrzegł rosyjski portal Sputnik. Jak stwierdzili Rosjanie, w Powidzu „prace mają być prowadzone na terenie lasów, które są pod ochroną europejskiego projektu Natura 2000, którego celem jest zachowanie rzadkich gatunków zwierząt i ich siedlisk”.
Nie trzeba było długo czekać, by argumenty te pojawiły się w polskich mediach. Tomasz Molga na Wirtualnej Polsce opublikował tekst zatytułowany „W Powidzu rośnie bunt przeciwko Amerykanom. Miało dojść do utarczek z żołnierzami”. Posiłkował się wypowiedziami „pana Łukasza”. „Mieszkańcy Powidza, gdzie powstaje magazyn uzbrojenia NATO, skarżą się, że Amerykanie zachowują się jak szarańcza. Wojskowi wycięli wielkie połacie lasu, ciężkie transporty blokują i rozjeżdżają lokalne drogi, podatków nie płacą, a kanalizacja ledwo wytrzymuje napór ścieków” – napisał Molga. Dalej czytamy, iż rozmówca WP pan Łukasz wylicza klęski, jakie nawiedziły Powidz, odkąd przyjechała ekipa budująca strategiczny magazyn. „W grudniu wycięto 38 hektarów lasu sąsiadującego z lotniskiem 33. Bazy...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: