Wszyscy klienci dilera celebrytów. Kto dzwonił do Cezarego P.

Na liście klientów Cezarego P., znanego jako narkotykowy diler celebrytów, oprócz aktorów, ludzi show-businessu, a nawet prostytutek, znalazły się osoby pośrednio związane z polskim życiem politycznym. Według ustaleń prokuratury oraz książki Piotra Krysiaka „Diler gwiazd”, kokainę od P. kupowali m.in. syn obecnego sędziego Trybunału Sprawiedliwości UE, syn byłego premiera oraz – co pierwsza ujawniła „GP” – były senator PO Tomasz M.


Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali Cezarego P. w maju 2016 roku przed nocnym klubem przy ul. Hożej w Warszawie. Miał wtedy sprzedawać kokainę biznesmenowi Jerzemu K., współpracownikowi znanego z afery podsłuchowej przedsiębiorcy Marka F. Mimo setek nagrań i innych dowodów, jakie zebrała prokuratura, „diler gwiazd” nie przyznał się do winy. Wyjaśniał, że narkotyki posiadał wyłącznie na własny użytek, bo jak „miał bóle”, zjadał 3 gramy kokainy w odstępach co pół godziny. Od maja 2016 roku przebywa w areszcie. Lista jego klientów długi czas była przedmiotem rozmaitych domysłów. Dopiero od kilkunastu miesięcy niektóre media, w tym „Gazeta Polska” i portal Niezalezna.pl, publikowały personalia pojedynczych osób, uznanych przez śledczych za klientów Cezarego P. Kilka dni temu w księgarniach ukazała się książka Piotra Krysiaka „Diler gwiazd”, która obszernie opisuje narkotykowy proceder i szczegóły związanego z nim śledztwa.

Szymon S.: „Co pan sugeruje?”
Z książki Krysiaka dowiadujemy się m.in., że wśród osób przesłuchiwanych (w charakterze świadków) w sprawie Cezarego P. był choćby Szymon S. – znany prawnik, a zarazem syn Marka S., od 2009 roku sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wcześniej (w latach 1998–2006) ojciec Szymona S. był prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Matką Szymona S. jest również prawniczka, była wiceminister finansów i wiceprezydent Warszawy. Jak pisze w swojej książce Krysiak – 6 grudnia 2015 r. Szymon S. trzykrotnie dzwonił do P. Podczas...
[pozostało do przeczytania 69% tekstu]
Dostęp do artykułów: