Zbrodnia z powodu długów. Policjant oddał sześć strzałów

Na ławie oskarżonych zasiadł Mariusz M., którego oskarżono o zabójstwo kolegi. Motywem zbrodni dokonanej z zimną krwią były pieniądze. Ofiara została zwabiona w pułapkę i zginęła, bo domagała się zwrotu długu. Bezwzględnym mordercą okazał się... policjant! Strzelał ze służbowej broni.


Pierwszego dnia 2017 roku niektórzy zapewne jeszcze odpoczywali po szaleństwach sylwestrowej nocy, ale pewna kobieta ruszyła wczesnym popołudniem na spacer. Po prostu chciała odetchnąć świeżym powietrzem, nie miała konkretnego celu. Tak dotarła do lasu koło Strzegocina (okolice Kutna). Nagle między drzewami dostrzegła samochód. Widok auta stojącego w tym miejscu nie był normalnym obrazkiem, dlatego z ciekawości podeszła bliżej. I odkryła wstrząsającą zbrodnię. Przerażona wezwała policję.

Na tylnej kanapie audi leżały zwłoki mężczyzny. Bez wątpienia został zamordowany, wszędzie była krew. Oczywiście śledczy, którzy przyjechali do Strzegocina, zabezpieczyli miejsce tragedii, zebrali ślady i dowody, a przede wszystkim ustalili tożsamość ofiary. To akurat okazało się łatwym zadaniem, bo chodziło o właściciela samochodu. Zmarłym był lokalny przedsiębiorca, mieszkaniec pobliskiej miejscowości, 36-letni Cezary S. Sekcja zwłok wykazała, że morderca oddał do niego sześć strzałów – pięć kul trafiło w klatkę piersiową, jedna w głowę. Zginął na miejscu. – To była egzekucja, ofiara nie miała żadnych szans – podkreślali śledczy. Ze względu na okoliczności zbrodni początkowo sądzono, że zabójstwo to skutek przestępczych porachunków, ale taką tezę szybko wykluczono. Już w pierwszych dniach śledztwa przepytano licznych świadków, drobiazgowo sprawdzano przeszłość i kontakty ofiary, przeanalizowano nagrania monitoringu. I bardzo szybko wytypowano głównego podejrzanego – mężczyznę, który przyjaźnił się z zamordowanym. Wtedy do akcji wkroczyło również Biuro Spraw Wewnętrznych, czyli policja w policji. Ustalono, że do zabójstwa doszło kilkanaście godzin...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: