Motyw

Czy możliwe byłoby likwidowanie suwerennej polityki zagranicznej, gdyby żył Lech Kaczyński? Czy Narodowy Bank Polski zgodziłby się oddać swoje rezerwy na ratowanie strefy euro, gdyby żył Sławomir Skrzypek? Czy tak łatwo byłoby przywracać do życia publicznego oficerów i agentów WSI, gdyby żył Janusz Kurtyka? Czy którykolwiek z nich miałby wstęp do BBN, gdyby żył Aleksander Szczygło? Czy dałoby się rozmontować armię, gdyby żyli generałowie, którzy polecieli do Smoleńska? Poniesione wtedy straty umożliwiły najciemniejszym siłom podniesienie głowy i realizację polityki, która wcześniej wydawała się utopijna. Polska została cofnięta w budowie silnego państwa i zaczęła się zachowywać jak kraj okupowany. Jeżeli ktoś pytał: „komu opłaciła się śmierć polskiej elity? – ma dzisiaj odpowiedź – wrogom Polski. Był motyw i coraz więcej wskazuje na to, że była i zbrodnia.

Polska jednak nie wszystko przegrała. Na obrzeżach polityki zrodził się ruch społecznego protestu i drugi obieg informacji. Rośnie on z każdym dniem i zmusza zarówno władze, jak i reżimowe media do zauważania niewygodnych faktów. Jeżeli opozycyjne elity polityczne nie zniszczą tego ruchu podziałami i próbą doraźnej gry, wkrótce Polacy odwrócą się całkowicie od władzy i doprowadzą do znaczących zmian. To może być wielki kapitał na teraz i na przyszłość. Polska się budzi, budzi się naprawdę.

Życzę Państwu, by ten powiew nowej Polski dotknął każdego z nas.

Zaproszenie na chrzest

W imieniu Konstantego i Mateusza Sakiewiczów zapraszamy na uroczystość chrztu świętego, która odbędzie się 9 kwietnia br. po mszy św. o godz. 14, w parafii św. Klemensa (Ojców Redemptorystów) przy ul. Karolkowej 49 w Warszawie. Msza św. i chrzest odbędą się w rycie tradycyjnym.
Dagny i Tomasz
Sakiewiczowie
[pozostało do przeczytania -4% tekstu]
Dostęp do artykułów: