Prawda – tego PO boi się najbardziej. Jak zmieniała się wersja Gawłowskich

Ujawnienie informacji o prostytutkach w apartamencie posła Stanisława Gawłowskiego pokazało, jak panicznie ludzie Platformy boją się prawdy. Najpierw żona Gawłowskiego wszystkiemu zaprzeczała. Gdy kłamstwo nie wytrzymało konfrontacji z rzeczywistością, pojawił się nieco zmiękczony przekaz. Że burdel to „domówka”, a prostytutki uprawiają „sponsoring”.

Reakcja żony Stanisława Gawłowskiego po ujawnieniu informacji przez Radio Szczecin o prostytutkach była taka sama jak w grudniu ubiegłego roku, gdy postawiono zarzuty korupcyjne jej mężowi. Zawieszony sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej od początku wszystkiemu zaprzeczał: – Zostałem wybrany przez PiS na ofiarę, aby przykryć ich przekręty i strach. Przyjdzie pewnie mi przeżyć założenie kajdanek na ręce, ale nas wszystkich nie zamkniecie – mówił poseł PO. Gawłowski przekonywał, że sprawa ma charakter polityczny i zapewniał w TVN24, że „tak przygotowane dokumenty spowodują wielką katastrofę prokuratury przed sądem”. Stało się jednak inaczej, sąd po zapoznaniu się z gigantycznym materiałem dowodowym w sprawie przestępstw Gawłowskiego w całości zgodził się z argumentacją prokuratury. Prawda zwyciężyła, ale nie tak, jakby tego chciał „baron” PO na Pomorzu Zachodnim.

Gawłowska
W mediach przychylnych establishmentowi III RP po ujawnieniu przez Radio Szczecin informacji o apartamencie Gawłowskiego pojawiły się wypowiedzi Renaty Listowskiej-Gawłowskiej. Radio Zet i Onet.pl przytaczały kłamliwe oświadczenia żony polityka PO. – To dla mnie to jest jakaś totalna bzdura – grzmiała Gawłowska. – Mieszkanie jest wynajmowane od kilku lat przez panią, która mieszka tam z córką i bratanicą. Ta pani prowadzi działalność gastronomiczną. Sprawdzaliśmy to, zanim wynajęliśmy jej lokal, bo nie chcieliśmy podpisywać umowy z przypadkową osobą.
Żona polityka przekonywała, że dziennikarze pomylili mieszkania i jest to celowe działanie, żeby zdyskredytować jej męża. Dowodem...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: