Słynna obrończyni życia wciąż prześladowana. Kanadyjka wciąż się nie poddaje

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni prawa do życia dzieci nienarodzonych, w więzieniach i aresztach Kanady spędziła już niemal pięć lat. Ale to zapewne nie koniec jej gehenny, bo już za miesiąc znów stanie przed sądem. W nietypowy sposób chcą ją wesprzeć polscy obrońcy życia.

8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, Mary Wagner opuściła warunkowo areszt po trzymiesięcznym pobycie za kratami. Przed sądem w Toronto toczy się obecnie jej proces (kolejny już), w którym znana działaczka pro-life jest oskarżona o zakłócenie porządku publicznego i naruszenie warunków zawieszenia wykonania kary. Wszystko przez to, że na początku grudnia 2017 r. weszła do placówki aborcyjnej, gdzie spokojnie rozdawała „pacjentkom” czerwone róże. Były do nich doczepione figurki 10-tygodniowego dziecka, karteczka z kontaktem do Sióstr Życia (żeński katolicki instytut religijny zajmujący się obroną życia poczętego) oraz napisem: „Możesz wybrać życie dla swojego dziecka. Miłość znajdzie drogę”.
Wyrok zapadnie 26 kwietnia. Ale po wymiarze sprawiedliwości „liberalnej” Kanady raczej trudno spodziewać się uniewinnienia.

Pięć lat w więzieniach
Walka Mary Wagner z kwitnącym w Kanadzie przemysłem zabijania dzieci trwa od wielu lat. Po raz pierwszy Kanadyjka – pochodząca z wielodzietnej, katolickiej rodziny – aresztowana została za sprzeciw wobec aborcji w Vancouver w 2000 r., ale świat usłyszał o niej w 2012 r. Zawiniła wówczas tym, że w klinice aborcyjnej w Toronto rozmawiała ze znajdującymi się tam kobietami, tłumacząc im, iż popełniają błąd. Po trwającym dwa lata procesie – w czerwcu 2014 r. – sędzia skazał Wagner na 9 miesięcy więzienia i dwuletni zakaz zbliżania się do placówek aborcyjnych. Na poczet orzeczonej kary zaliczono okres między zatrzymaniem w 2012 r. a 2014 r., który kobieta spędziła za kratkami (gdyż warunkiem zwolnienia z aresztu było podpisanie zobowiązania do niezbliżania się do miejsc, w których legalnie dokonuje...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: