Robicie różnicę!

Sprawa Koguta jest po prostu ponura. To największy możliwy prezent dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. I idealne przykrycie ich ostatnich blamaży. Jasne. Cieszy natychmiastowa i stanowcza reakcja najważniejszych osób w PiS. Słowa Kaczyńskiego, Karczewskiego, Lichockiej, Bielana i wielu innych. Jasne, można niuansować.

Że decyzja Senatu oburzająca (nie zdziwiłbym się, gdyby senatorowie opozycji też głosowali w obronie Koguta), ale to nie powód, by robić z ludzi debili i przyrównać tę akcję do wyczynów PO. Kogut bowiem zrzekł się immunitetu, będzie sądzony, został skrytykowany przez szefów partii. Nie zgodzono się tylko na jego areszt. A w wypadku Gawłowskiego z PO? Ten nawet immunitetu się nie zrzekł, całe PO go broni. Można zwracać uwagę, że moralne oburzenie Schetyny czy Ligii Krajewskiej to nic więcej niż groteskowa hipokryzja. Możemy się tak pocieszać. Tylko co to zmienia? PiS zostało wpakowane przez swoich senatorów na minę, jego wrogowie będą z tego przez kolejne miesiące korzystać. No i osobiście przyznam, że nie spodziewałem się, iż niektórzy politycy związani z PiS w imię obrony drobiu będą się zachowywać jak PO.
Jedno jest pewne. Przydałoby się ujawnienie tego, jak głosowali senatorowie. Niech wyborcy wiedzą, kto z kim trzyma. Sami ocenią. Ale nawet w tej ponurej sytuacji są rzeczy, które wywołują uśmiech na twarzy. Jedną z nich są ludzie prawicy. Nie politycy, dziennikarze, osoby z tzw. świecznika, ale zwykli ludzie prawej strony. Wyborcy. Obserwuję ich, zwracam uwagę na ich reakcje. Wasze także, Czytelnicy. I chcę Wam coś szczerze powiedzieć. Jesteście świetni. Dzięki, że jesteście. Jasne. Zawsze są czarne owce. Ale np. wspomniana już sprawa Gawłowskiego. Trzy czwarte lemingów i kodziarzy go broni, woła, że ściganie korupcji to nazizm itp. bełkot urągający inteligencji. A Wy, gdy wyszła sprawa Koguta z PiS? Zatrzymać, nie ma równych i równiejszych, czyścić szeregi! Naprawdę – robicie RÓŻNICĘ. Dziękuję Wam!
[pozostało do przeczytania -1% tekstu]
Dostęp do artykułów: