Zabrana rodzicom, oddana do przytułku. Jugendamt znowu w akcji

Aktywistki Jugendamtu wtargnęły do mieszkania państwa Kwiatkowskich o 2.00 w nocy. Pod nieobecność rodziców zabrały 10-miesięczną Marcelinkę, nie podając żadnych powodów. Poturbowały przy tym babcię, która opiekowała się dzieckiem. Przerażonej i płaczącej dziewczynce zakneblowały usta ręką.  Od miesiąca dziecko przebywa w przytułku.


39-letni Piotr Kwiatkowski pięć lat temu przeprowadził się do Niemiec z Iławy. Już wówczas on i jego żona Ilona mieli dwójkę dzieci. ‒ Wyjechałem z powodów ekonomicznych. W Iławie zarabiałem 2,5 tys. zł, żona nie pracowała. Wciąż brakowało nam pieniędzy – wspomina. Tłumaczy, że najpierw wyjechał sam. Przez dwa lata jeździł do dzieci i żony. – W końcu się tym zmęczyłem i ściągnąłem rodzinę do Hamburga – mówi.
Obecnie rodzina Kwiatkowskich wynajmuje mieszkanie w hamburskiej dzielnicy Lurup. On pracuje jako hydraulik na budowach, ona opiekuje się dziećmi. W ubiegłym roku już w Niemczech urodziła im się Marcelinka. Dziś ma 11 miesięcy. W Hamburgu mieszka poza tym dwóch braci Piotra i jego mama.
Datę 15 października 2017 r. cała rodzina zapamięta na długo. ‒ Byliśmy na takim typowo niemieckim święcie, Latarenfest – wspomina Piotr. ‒ Marcelince się bardzo podobało. Była zachwycona latarniami, które nosili ludzie. Potem wróciliśmy do domu. Wówczas –  jak to bywa w rodzinie – doszło między mną a żoną do sprzeczki. Żona się zdenerwowała i zasłabła. Zadzwoniłem do mamy, a ona powiadomiła lekarza. Razem pojechaliśmy do szpitala.
Z Marcelinką została babcia. Położyła dziewczynkę spać i sama zasnęła. Około 2.00 w nocy do drzwi mieszania ktoś zapukał. Zaskoczona kobieta otworzyła. Okazało się, że to dwie aktywistki Jugendamtu (Urząd ds. Zarządzania Młodzieżą, przyp. red.). Bez żadnych wyjaśnień zaczęły wyrywać dziecko jego babci. W trakcie szarpaniny kobieta przewróciła się na podłogę. Uderzyła się przy tym w kolano tak mocno, że ból nie pozwalał jej się podnieść z podłogi. Wybudzonej ze snu i...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: