16 listopada 2011

Chciała „Gazeta Wyborcza” mieć „Oburzonych”? To i ma. Bili się na ulicach i palili samochody bogatych prawie jak na Zachodzie. Czego jak czego, ale oburzenia odmówić im trudno (o licealistach z czesnym 800 zł powiedzieć się tego nie da). Byli oburzeni cholernie, wściekle. Na poziomie europejskim. My o żadnych „Oburzonych” losu nie prosiliśmy, raczej ostrzegaliśmy przed takim scenariuszem. Teraz „GW” oburza się na polskich „Oburzonych”. Mądry Polak (kolorowy) po szkodzie.

Były prezes PZPN Jerzy Bordziłowski walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, co samo w sobie byłoby czynem chwalebnym, gdyby nie fakt, że walczył po stronie... bolszewickiej. Przyszłego prezesa PZPN (był w nim w latach 50.) Polakom udało się nawet wziąć do niewoli. Od tamtego czasu PZPN nie zmienił się ani trochę. Stąd jego decyzja o usunięciu orzełka z koszulek polskich piłkarzy. Bramkarz reprezentacji Wojciech Szczęsny sporo przebywa ostatnio w towarzystwie działaczy PZPN. Dlatego powiedział „GW” o nowej koszulce: „Ja czuję się w niej dobrze. Strój jest wygodny, bramkarska bluza ma bardzo prosty design i jest lekka. Jeśli chodzi o godło, to poszliśmy wzorem wielu innych reprezentacji europejskich i eksponujemy godło drużyny narodowej, które mamy od kilku spotkań. Przynajmniej pod tym względem doganiamy Europę”. No i teraz pan zrozumie, panie Wojtku, dlaczego my, kibole, mówimy na takich jak pan „wkłady do koszulek”.

W 1918 r. rozbrajaliśmy Niemców. W 2011 polscy lewacy postanowili uzbroić bojówkarzy z kraju Adolfa Hitlera przeciwko świętowaniu naszej niepodległości. Kiedy ostatni raz Niemcy biegali z pałkami po Warszawie? W czasie okupacji hitlerowskiej. „Nie dla mnie przyjaźń polsko-niemiecka / Niemców nienawidzę od dziecka” – śpiewał Maciej Maleńczuk, zanim został megasławnym celebrytą. Nie wiem, czy ktoś po lewackiej stronie myśli o tym, jak widok niemieckich pałkarzy wpłynie na podejście Polaków choćby do niemieckich turystów. Naprawdę chcecie w ten sposób budować polsko...
[pozostało do przeczytania 57% tekstu]
Dostęp do artykułów: