Wielkie pieniądze dla komisarzy UE

Aż 16 byłych komisarzy UE z lat 2004–2014 wciąż otrzymuje z kasy Unii wielkie wypłaty (po około 120 tys. euro rocznie), choć od kilku lat są już zatrudnieni na wysokich stanowiskach w bankach, koncernach czy urzędach państwowych. Według informacji niemieckiego „Die Zeit” wśród nich jest np. były komisarz UE ds. handlu Karel De Gucht z Belgii, który jest zatrudniony w zarządach koncernów ArcelorMittal i Proximus (rocznie z budżetu UE ten były komisarz otrzymuje około 125 tys. euro). Na mocy przepisów UE byli komisarze otrzymują takie wypłaty przez trzy lata po zakończeniu sprawowania swej funkcji w Brukseli – niezależnie od specjalnych unijnych emerytur po około 4–5 tys. euro po ukończeniu 60. roku życia (!).

Włoskie „otwarte drzwi”
Minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano poinformował, że w ciągu 10 miesięcy tego roku do Włoch przybyło już ponad 166 tys. nielegalnych imigrantów. Oświadczył, że „nasze możliwości ich przyjmowania już zostały wyczerpane”. Jednak mimo rosnących trudności z zakwaterowaniem i utrzymaniem uciekinierów z Afryki włoski rząd nadal kieruje się ideologią „otwartych drzwi”, a szefom regionów przekazał wytyczne, aby zwiększyć wysiłki na rzecz znalezienia nowych ośrodków dla przybyszów.
Raport o dyskryminacji chrześcijan w Europie
Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji wobec Chrześcijan w Europie (z siedzibą w Wiedniu) przedstawiło swój doroczny raport. Wynika z niego, że w 2015 r. odnotowano w Europie ponad 180 przypadków nietolerancji wobec chrześcijan i ich dyskryminacji (a od 2005 r. ponad 1600). Te dane ukazują „niepokojący trend w naruszaniu wolności religii, sumienia i wyznania”, a także rosnącą liczbę aktów wandalizmu w kościołach i na cmentarzach, zastraszania obrońców życia, odmawiania personelowi medycznemu prawa do klauzuli sumienia (w sprawach aborcji i innych) czy usuwania postaci Chrystusa z miejsc publicznych.
Szwecja przywraca powszechny pobór do wojska
...
[pozostało do przeczytania 28% tekstu]
Dostęp do artykułów: