Kultura

KSIĄŻKA \ Legenda Rocka
W księgarniach pojawiła się nowa ciekawa biografia muzyczna. „Niezniszczalny Keith Richards” to opowieść o najbardziej zwariowanym członku grupy The Rolling Stones. Jest to zaktualizowana wersja pierwszej poważnej biografii artysty z 1992 r. Jej autorem jest Victor Bockris, pisarz, poeta i dokumentalista, biograf m.in. Patti Smith i Lou Reeda. 

KSIĄŻKA \ Wszystko o U2
8 czerwca ukaże się książka Johna Joblinga „U2 zdemaskowani”. Jest to pierwsza nieautoryzowana biografia grupy istniejącej już cztery dekady, będącej najlepszym towarem eksportowym Irlandii. Znajdziemy w niej niepublikowane dotąd zdjęcia, wywiady z przyjaciółmi muzyków, nieznane i często szokujące fakty dotyczące m.in. początków grupy. Nie brakuje w niej też wiadomości dotyczących działalności charytatywnej Bono. 

PŁYTA \ Il Volvo
Jeśli podczas tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji wzięto by pod uwagę jedynie głosy widzów, a nie krytyków, to oni wygraliby ten konkurs z olbrzymią przewagą. Il Volvo, włoskiego trio, posłuchać będziemy mogli już 16 czerwca. Tego dnia na polskim rynku ukaże się ich najnowsza płyta „Sanremo Grande Amore”. Zawierać będzie siedem świetnych pop-klasycznych kawałków. 


PŁYTA \ Wodecki koncertowo
Ukazała się płyta „Zbigniew Wodecki With Mitch&Mith Orchestra And Choir 1976: A Space Odyssey”. Na CD i dołączonym do niego DVD zmiksowanym w formacie 5.1 znajdziemy zapomnianą i na nowo nagraną płytę Zbigniewa Wodeckiego z 1976 r. w wersji koncertowej. Artyście towarzyszy 43-osobowa orkiestra. 


Już za  tydzień ukaże się II część biografii Metalliki autorstwa Paula Brannigana i  Iana Winwooda. Drugi tom „Metallica. Prosto w  czerń 1991–2015” rozpoczyna swoją opowieść od  piątego krążka grupy, powszechnie znanego jako „czarna płyta”. Jest to  czas, gdy zespół całkowicie zmienił stylistykę na  nieco łagodniejszą. Nieco później zmieni ponownie styl za  sprawą krążka „St....
[pozostało do przeczytania 22% tekstu]
Dostęp do artykułów: