Kultura

PŁYTA \ BUSH powracają
Już 21 października ukaże się najnowsza płyta grupy Bush. Legenda rocka alternatywnego nazwała swój najnowszy krążek „Man On The Run”. Jest to kontynuacja wydanego w 2011 r. krążka „The Sea Of Memories”, który znalazł się na szczytach list przebojów amerykańskich stacji radiowych. Najnowszą płytę promuje singiel „The Only Way Out”.

KSIĄŻKA \ Nowy e-book Groszkowskiego
Ukazał się najnowszy e-book historyka Marka Groszkowskiego. „Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii”. Opowiada o burzliwych losach I Rzeczypospolitej, w trakcie których w ciągu kilku lat nasze wojska potrafiły odnieść sromotną i kompromitującą klęskę, a następnie wygrać jedną z najważniejszych bitew w Europie. E-book dostępny jest na portalu historycznym histmag.org.

PŁYTA \ Muzyka dla najmłodszych
Już 30 września ukaże się reedycja płyty „Childrens Classics. Muzyka klasyczna dla najmłodszych”. Znajdziemy na niej utwory Bacha, Mozarta, Haendla, Telemanna i oczywiście Chopina. Krążek pomyślany jest dla mam w ciąży i tych mających najmniejsze pociechy. Muzyka klasyczna wpływa kojąco na rodziców i sprzyja rozwojowi intelektualnemu malucha.

SINGIEL \ Idealna kolaboracja
Gdy ukazał się na początku września, już był niewątpliwym hitem. Utwór „Blame” Calvina Harrisa, nagrany wspólnie z Johnem Newmanem, jest produktem niezwykłym, łączącym klubowy rytm i głęboki, emocjonalny klimat. Kolaboracja jednego z najlepszych DJ-ów i łamacza kobiecych serc okazała się strzałem w dziesiątkę.


„Wiele hałasu o stare kości” Brigitte Krautgartner to wyjątkowa powieść przygodowo-kryminalna dla młodzieży. Książka opowiada o młodej detektyw Kiki, która odkrywa tajemnice skrywające się w na pozór zwyczajnym życiu toczącym się w klasztorze Benedyktynów. Głównym powodem, dla którego mała bohaterka podejmie śledztwo detektywistyczne, jest stopa błogosławionego Henryka. Ta relikwia sprawi, że Kiki usłyszy o strasznej...
[pozostało do przeczytania 16% tekstu]
Dostęp do artykułów: