Kultura

PŁYTA \ Jan Paweł II wyśpiewany
Już 29 kwietnia ukaże się druga edycja płyty „Amore Infinito” Placido Domingo, inspirowanej poezją Jana Pawła II. Po raz pierwszy krążek powstał w 2009 r. Obecna edycja będzie specjalnie przygotowana na kanonizację papieża Polaka i różnić się będzie od pierwszej szatą graficzną. Dwa dni przed ukazaniem się płyty Placido Domingo zaśpiewa utwory z niej podczas towarzyszących kanonizacji uroczystości w Poznaniu.


PŁYTA \ Powrót Alizée
Singlem „Blonde” na światową scenę muzyczną powraca po dłuższej przerwie francuska wokalistka Alizée. W Polsce znana jest głównie z utworu „Moi...Lolita”. „Blonde” promuje zarazem szóstą w dorobku Alizée płytę, która ukazać ma się w czerwcu, ale też nowy wizerunek artystki. Piosenkarka zmieniła bowiem kolor włosów na jasny blond.


PŁYTA \ Klasyka jazzowo
Ukazała się płyta jednego z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych zespołów jazzowych The Bad Plus. Na wydanym przez nich krążku pt. „The Rite Of Spring” znajdziemy jazzowe wykonanie utworu „Święto wiosny” Igora Strawińskiego. Zespół po raz pierwszy zaprezentował go podczas eksperymentalnej, multimedialnej trasy koncertowej „On Sacred Ground: Stravinsky’s Rite Of Spring” w 2011 r.


WYSTAWA \ „W bursztynowej pułapce”
W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli od 30 marca do 25 maja oglądać można wystawę „W bursztynowej pułapce”. Zobaczymy na niej ponad pół tysiąca eksponatów podzielonych na trzy kategorie. Pierwsza prezentuje okazy bursztynu z różnych części świata, m.in. z Kanady, Libanu i Madagaskaru. Druga pokazuje bursztynowe znaleziska archeologiczne. Trzecia – nowoczesne techniki obróbki tej cennej skamieliny.


Nakładem wydawnictwa WAM ukazała się książka Andreasa Englisha „Uzdrowiciel. Cuda świętego Jana Pawła II”. Prezentuje historie cudów, jakie miały miejsce za wstawiennictwem Jana Pawła II....
[pozostało do przeczytania 16% tekstu]
Dostęp do artykułów: