Kultura

WYDARZENIE \ Kiermasz wielkanocny
W Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu do 10 kwietnia można zwiedzać wystawę „Palmy, pisanki wielkanocne”. Zostaną na niej pokazane dzieła twórców ludowych związane ze świętami Wielkiej Nocy. Na Dolnym Śląsku pisanka jest symbolem przynależności kulturowej. Mieszkańcy tego regionu pochodzą bowiem z różnych części kraju. Wystawa zakończy się kiermaszem, w trakcie którego będzie można zakupić część wystawionych prac.   


MUZYKA \ Teledysk Casha
25 marca będzie miał premierę pośmiertny krążek Johnego Casha „Out Among The Stars”. Tymczasem już teraz można zobaczyć teledysk do utworu z tej płyty „She Used To Love Me A Lot”. Klip w reżyserii Johna Hillcoata pokazuje jaskinię, w której artysta próbował odebrać sobie życie, jego dom, fotografie i miejsce, gdzie po raz ostatni nagrywał.


PŁYTA \ Jazz na ulicach
Już 1 kwietnia ukaże się najnowsza płyta Marii Sadowskiej „Jazz na ulicach”. Tytuł krążka jest bardzo mylący. Znajdziemy na nim bowiem przede wszystkim bardzo energetyczne, szybkie kawałki. Jazzu jest tu sporo, ale nie są to utwory czysto jazzowe. Łączą w sobie wiele gatunków muzycznych, a w ekspresji są nawet bardziej popowe niż jazzowe.


KONCERT \ Woodkid we Wrocławiu
Francuski reżyser, muzyk i performer Yoann Lemoine, znany jako Woodkid, zagra 10 czerwca w Polsce. Koncert odbędzie się we wrocławskiej Hali Orbita. Woodkid reżyserował teledyski m.in. Lany Del Rey, Rihanny czy Katy Perry. Jako muzyk zadebiutował utworem „Iron”, który szybko stał się światowym hitem. Jego album „The Golden Age” inspirowany dzieciństwem spędzonym w Polsce bił w 2013 r. rekordy popularności.„Święty Jan Paweł II”, najnowsza książka dla dzieci autorstwa Elizy Piotrowskiej, ukazała się nakładem wydawnictwa Święty Wojciech w ramach serii „Święci Uśmiechnięci”. Jest to rymowana opowieść dla...
[pozostało do przeczytania 19% tekstu]
Dostęp do artykułów: