Orban: „Jestem wdzięczny za wszelkie wsparcie ze strony Polaków”

Budapeszt, 17 lutego 2013 r.
Szanowny Panie Redaktorze! Szanowni
Czytelnicy! Drodzy polscy Przyjaciele!

Tego rodzaju uznanie człowiek otrzymuje nie jako nagrodę za swoje zasługi, lecz w darze za pełnioną posługę. Jestem przekonany, że nagroda odnosi się nie tylko bezpośrednio do mnie, ale i do całych Węgier, które w ostatnich latach na nowo szukają przyjaźni tych, z którymi ramię w ramię, w minionych 1100 latach, walczyli o wolność.
Gdy doświadczamy sytuacji, w której trzeba się zmierzyć z jakimś problemem, wtedy nieocenioną wartością jest przyjaciel, który radzi, dodaje odwagi, wspiera. Nie tylko dla pojedynczych ludzi, również dla narodów ważne jest posiadanie przyjaciół – tych, którzy pomagają, gdy jest się w zagrożeniu, i umacniają, gdy idzie się słuszną drogą.
Istnieją kraje, gdzie słowo „solidarność” zdegradowane zostało do roli pustego hasła. W innych krajach jest ono uważane za abstrakcyjne pojęcie z żargonu polityki, o którym wielu mówi, ale którego ucieleśnienia jeszcze nikt nie zaobserwował. Dopóki jednak na Ziemi żyją Polacy i Węgrzy, solidarność będzie istnieć, ponieważ my znamy jej chrześcijańskie korzenie, a w ciągu wieków po wielekroć udowadnialiśmy sobie nawzajem, co znaczy radować się z tymi, którzy się weselą, i płakać z tymi, którzy płaczą.
Niezmiernie jestem wdzięczny za wielorakie więzy, jakie łączą nasze narody, za wszelkie wsparcie ze strony Polaków. Dziękuję za zaszczyt, jakim zostałem obdarzony przez fakt wyboru na Człowieka Roku.
Niech Bóg błogosławi Polskę!
Z wyrazami szacunku
Viktor Orbán
  III Wielki Wyjazd na Węgry
Już po raz trzeci będziemy razem z braćmi Węgrami uczestniczyć w uroczystościach ich święta narodowego.
Wstępne informacje dotyczące wyjazdu
Wyruszamy z Warszawy z Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12.00. Jedziemy przez:  Kielce, godz. 17.00, Kraków, godz. 19.00, Bielsko-Białą, godz. 22.20 i Żywiec, godz. 23.00...
[pozostało do przeczytania 26% tekstu]
Dostęp do artykułów: