Płyty - koncerty

PŁYTA \ Świąteczna zapowiedź

Lato w pełni, a tymczasem gwiazdy muzyki przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest Kelly Clarkson. Artystka nagrywa właśnie płytę „Wrapped in Red”, która ukaże się w sprzedaży 29 października. Znajdą się na niej świąteczne hity, takie jak „Have Yourself A Merry Little Christmas”, „Blue Christmas”, „Run Run Rudolph” czy „Please Come Home For Christmas”.
 
PŁYTA \ Elektroniczny smakołyk

BT, czyli Brian Wayne Transeau, jeden z najwybitniejszych amerykańskich DJ’ów, wydał swój najnowszy krążek „A Song Across Wires”. Znajdziemy na nim 12 nowych kawałków nagranych m.in wspólnie z JES, Stefanem Dabruckiem czy Senadee. Superzabawa gwarantowana, a jeśli ktoś nie słyszał o BT, to przypominamy, że to on jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Szybcy i wściekli”.
 
MUZEUM \ Prowokacyjny film

Już 29 sierpnia o g. 20 na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie, w ramach kina letniego, zobaczyć będzie można film z cyklu „Culture in Decline”. Tym razem pokazany zostanie odcinek „Wojna z natury” Petera Josepha. Porusza on problem prawdziwej natury wojny i konfliktów. Socjologiczne, psychologiczne i kulturowe aspekty wyzwalania agresji drzemiącej w ludziach.
 
KONCERT \ Ray Wilson

20 września w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpi Ray Wilson&Quartet. Grupa zagra koncert z cyklu „Genesis Classic”, czyli najlepsze kawałki zespołu Genesis rozpisane na kwartet. Ray Wilson to mieszkający w Polsce były członek Genesis. W trakcie imprezy pojawią się takie utwory jak „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Mama” czy „Change”.
 
Zagadki Biblijne

Świetna przygoda dla najmłodszych czytelników i dobra zabawa dla rodziców – tak można opisać książkę „Zagadki biblijne. Historie dla bystrych detektywów” autorstwa Luise Holthausen. Zawiera 15 najbardziej...
[pozostało do przeczytania 17% tekstu]
Dostęp do artykułów: