Partyzant w Krakowie

VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Kalwaria Zebrzydowska 2013 – odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w klasztorze oo. Bernardynów. Wszelkich informacji udzielają lokalni przewodniczący klubów „GP”.

Setki mieszkańców Krakowa uczestniczyły w spotkaniach z red. Tomaszem Sakiewiczem, autorem książki „Partyzant Wolnego Słowa”. Pierwsze spotkanie z czytelnikami odbyło się w księgarni „Gazety Polskiej”, następne – na Rynku  Głównym w ramach Festiwalu „Warto Być Polakiem”. Wieczorne spotkanie w Salonie Gościnnym Krakowskiego Klubu „Gazety Polskiej” im. Janusza Kurtyki w budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”  trwało prawie trzy godziny. Prawie 500 osób słuchało wykładu gościa o kulisach powstania książki i o aktualnej sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce i na świecie. Wystąpił Paweł Piekarczyk. Ludzie zatroskani o los ojczyzny zadawali gościowi wiele pytań. Relacja wideo: www.klubygazetypolskiej.pl

W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie-Nowej Hucie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej „Krzyż smoleński okryty całunem milczenia”. Aktu poświęcenia dokonał proboszcz parafii ks. Adam Podbiera. Przed odsłonięciem tablicy poseł Andrzej Adamczyk odczytał  list Jarosława Kaczyńskiego. W drugiej części uroczystości odbył się koncert muzyki poważnej „Modlitwa i pamięć”.

W Poznaniu została otwarta wystawa „Lech Kaczyński w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej”, którą zorganizował poznański klub „GP” i Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Fundacja Tożsamość i Solidarność. Wystawę otworzyła Marta Kaczyńska wraz z posłami Maciejem Łopińskim i Jackiem Sasinem.
W Węgrowie odbyła się sesja naukowa poświęcona prezesowi IPN Januszowi Kurtyce.

Dr Filip Musiał wygłosił prelekcję o żołnierzach WIN. Podkreślił, że największe zasługi dla  podtrzymania pamięci o Żołnierzach...
[pozostało do przeczytania 68% tekstu]
Dostęp do artykułów: