13 lutego 2013

Tomasz Lis napisał, że „Grodzka zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, kim naprawdę jesteśmy, jaki sens mają dla nas słowa »kochaj bliźniego swego jak siebie samego«… I nie idzie tu tylko o nasz stosunek do seksualnych mniejszości. W takim samym stopniu idzie o nasz stosunek do starych i dzieci, chorych i skrzywdzonych, do Murzynów i Azjatów, do Niemców i Rosjan”. Ja tam chętnie wygłoszę pod adresem wspomnianych komplementy nobilitujące podwójnie: Grodzka (ta z PZPR) wygląda jak Rosjanka, zaś Rosjanie i Niemcy to wszystko transwestyci. Już wystarczająco kocham swoich kacapskich bliźnich?

Nie oglądam telewizji. Nawet jeśli muszę z racji obowiązków zawodowych obejrzeć jakiś program publicystyczny, to robię to z opóźnieniem w internecie. Tamto urządzenie mnie zbrzydziło, taki mam uraz psychiczny. Tenże internet twierdzi, że w telewizorach karierę robią baby o nazwiskach Rozenek i Siwiec. Jakieś wyjątkowo ładne są czy też wybitnie brzydkie albo może broda im wyrosła? – nie wiem, nie pamiętam, nie doczytałem, w każdym razie czymś się wyróżniają. Niemniej skoro nazywają się, jak się nazywają, to ja już wiem, w jakim celu są wymyślone i którzy z polityków są przewidziani jako ważni w nowym rozdaniu po wystrzeleniu w kosmos Tuska. Proszę o zapamiętanie tej mojej skrajnie spiskowej, schizofrenicznej i oszołomskiej opinii. Żebym za parę lat – gdy panowie Siwiec i Rozenek będą brylować – nie musiał domagać się uznania, że na to wpadłem pierwszy, a nie Karnowscy czy Lisicki.

Agnieszka Holland zabrała głos w kwestii rodowitych mieszkańców Afryki: „Poseł Godson nie przedstawił się wyborcom jako misjonarz walczący przeciw prawom gejów. W Afryce, z której pochodzi, w wielu krajach homoseksualizm karany jest śmiercią”. Przypominam sobie, co o stereotypach pisze się w różnych lewackich pismach: że to uogólnienia, „nadgeneralizacje”. Przypisywanie ludziom z powodu ich przynależności narodowej czy rasowej jakichś tam negatywnych cech. I atakowanie przy ich użyciu...
[pozostało do przeczytania 58% tekstu]
Dostęp do artykułów: