Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ptaki z Ukrainy jako broń biologiczna. Proputinowscy celebryci w akcji. Jak długo Polska tolerować będzie Korwin-Mikkego?

Dodano: 20/04/2022 - Nr 16 z 20 kwietnia 2022

Ukraina stworzyła broń biologiczną, którą będą na terenie Rosji roznosić ptaki, a to w celu „wytępienia słowiańskiej etniczności” przez faszystów – taką tezę postawił Nikita Michałkow, słynny rosyjski reżyser, w 2008 roku nagrodzony przez Radosława Sikorskiego dyplomem za zasługi w krzewieniu i rozwoju kultury. Z kolei po masakrze w Buczy cytowany przez rosyjską agencję RIA Nowosti Janusz Korwin-Mikke pytał: „Skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy?”. A obejrzawszy zdjęcie ciał ofiar stwierdził: „To w ogóle nie muszą być trupy”. Czy oznacza to, że żaden z polskich znajomych Michałkowa nie poda mu już ręki, a Korwin-Mikke przestanie być uważany na prawicy za ekscentryka, a zacznie być traktowany jak bydlak, z którym kontakt kompromituje każdego uczciwego człowieka?

Pytanie to stawiam zasadnie, bo obaj cytowani mieli już w przeszłości na swoim koncie nie mniej drastyczne wypowiedzi i podobnie jak w wypadku wielu celebrytów nie oznaczało to,

     
9%
pozostało do przeczytania: 91%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.gazetapolska.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gazetapolska.pl

W tym numerze