Uciekliśmy spod stryczka, więc teraz dokopiemy Szumowskiemu. Nitras, Braun i transwestyci demaskują

fot. Aleksiej Witwicki / Gazeta Polskafot. Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska
Koronawirus to wymysł rządzących światem, mający na celu odebranie nam wolności. W rzeczywistości to wirus taki jak grypa. Ale rząd ukrywa skalę epidemii, bo robi za mało testów. Państwo nie poradziło sobie z groźnym wirusem, narażając źle wyposażonych pracowników służby zdrowia i dlatego musimy zbierać dla nich pieniądze w rytmie rapu i wyśmiewać PiS. Ale sprowadzanie tego wyposażenia dużym samolotem było obrzydliwe. Minister Szumowski najpierw nie kazał, a potem kazał nosić maseczki, bo chciał na tym zarobić. Maseczki i inne zakazy nic nie dawały. Ale za to wybory byłyby zbrodnią, bo łamałyby te zakazy. Natomiast uniemożliwienie w tym czasie tłumnych zgromadzeń „przedsiębiorców”, Jachiry, Brauna i transwestytów to dyktatura. Logiczne? Dla niemałej części Polaków tak.

Fakt, że Polska poradziła sobie z epidemią bezspornie lepiej niż bogatsze państwa, jest ewenementem w historii III RP. Polacy, którym spowszedniały już dobrze oceniane przez nich działania obecnej władzy, takie jak 500 plus, powstrzymanie islamskich emigrantów czy cenzury politycznej poprawności, dostali świeżutki dowód, że stereotyp polskiej bylejakości („to takie typowo polskie”) już nie działa. Gdy Łukasz Szumowski z ponad 51-procentowym zaufaniem został w pierwszym tygodniu kwietnia liderem rankingu, a tym samym „wartością dodaną” dla obozu rządzącego, stało się jasne, że stanie się obiektem ataków jego wrogów.

Dwa miesiące temu opozycja go kochała
Jedyną możliwością, by minister Szumowski odsunął te ataki w czasie, było okazanie nielojalności wobec szefa rządu, albo chociaż lidera obozu rządzącego Jarosława Kaczyńskiego. I podchody, by ustawić go w tej roli, trwały dość długo. Media przez parę tygodni testowały ten wariant, przedstawiając wersję, według której przy kompetentnym Szumowskim chcą ogrzać się źli politycy PiS – Kaczyński i Morawiecki.
Politycy opozycji chwalili te same działania ministra Szumowskiego, za które potem...
[pozostało do przeczytania 74% tekstu]
Dostęp do artykułów: