Listopadowe wydarzenia w klubach „GP”

Kluby „Gazety Polskiej” we Wrocławiu i Zgorzelcu zorganizowały spotkania z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomaszem Sakiewiczem i bardem Pawłem Piekarczykiem.

W Zgorzelcu spotkanie rozpoczął przewodniczący klubu Kajetan Marcinkowski, który przywitał i przedstawił przybyłych gości. Następnie odbył się koncert barda związanego ze środowiskiem Strefy Wolnego Słowa, Pawła Piekarczyka. Po koncercie zaczęła się rozmowa klubowiczów z Tomaszem Sakiewiczem, który mówił o tym, dlaczego jego zdaniem przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Tusk nie wystawił swojej kandydatury w wyborach prezydenckich w 2020 r. – Donald Tusk dorobił się czegoś, czego nie było wcześniej: potężnego elektoratu negatywnego. On sobie z tego zdawał sprawę, a potwierdziły to wyniki badań, w które zawsze wierzył jak w Biblię. Stwierdził, że klęska nie jest mu do niczego potrzebna. (...). Efekt byłby taki, że Tusk by się skompromitował, przegrał wybory. Nie zamierzał ryzykować poważnych stanowisk w Europie na rzecz dosyć pewnej klęski w Polsce – stwierdził Tomasz Sakiewicz.
Podczas spotkania w Zgorzelcu red. Sakiewicz mówił także o polepszających się stosunkach polsko-amerykańskich. Powiedział o inwestycjach Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz o pozytywnych, ale i negatywnych skutkach, jakie to niesie dla naszej gospodarki.

Na spotkaniu klubu „GP” we Wrocławiu gości przywitał przewodniczący klubu Andrzej Górnik. Po oficjalnym powitaniu zebrani wysłuchali krótkiego koncertu Pawła Piekarczyka. Redaktor Sakiewicz opowiadał o zniesieniu wiz do USA, o polepszających się stosunkach polsko-amerykańskich i pozytywnych tego skutkach dla Polski. Naczelny „Gazety Polskiej” poruszył także temat dynamicznie rozwijającej się polskiej gospodarki i kolejnych planów związanych z Dobrą Zmianą, w tym rozwoju autostrad. Wspominał też o sukcesie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach, wskazując jednocześnie na jego...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: