Oburzająca Krzyżówka Piotra Lisiewicza

Po krzyżówkach tematycznych nadrabiamy dziś zaległości, jeśli chodzi o polityczną bieżączkę z września, której to przysłali Państwo w swoich propozycjach sporo. Jak nazywa się reżyser, który zamiast filmu obalającego PiS wprowadził na rynek genialny lek na bezsenność? A jak wabi się owad opisywany przez Jana Brzechwę albo gwiazda YouTube’a, z którą występował Grzegorz Braun; obecnie w areszcie? A jak wegańska europosłanka Wiosny, która chce sprawić, by mięso było droższe? Do dzieła! Nagrodą w dzisiejszej krzyżówce jest książka „Resortowe dzieci. Biznes”.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia, tej z okazji 17 września, brzmi WON ZA DON, nagrody przyznam za tydzień. Nagrody główne za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem SZAMBO Z PO, czyli książkę „Niepodległość ma jeden kształt”, napisaną dla Antoniego Macierewicza przez jego współpracowników, otrzymują Andrzej Kaczkowski z Wrocławia i Zygmunt Niedbała z Tarnowskich Gór. Nagrody niespodzianki trafiają do Julianny Miąsek z Warszawy, Wiesławy Biedroń ze Skawy, Marka Olszewskiego z Bodzanowa i Stanisława Świdra z Chabówki.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki.
Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail  krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”.

 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: